Abp.Lenga – protestantyzacja Kościoła Katolickiego

Obserwuj wątek
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj wątek

E-mail : *

Jego ekscelencja abp.Jan Lenga podczas wizyty w Polsce w Niepokalanowie, podczas panelu dyskusyjnego został zapytany o sposób przeciwdziałania działalności Marcina Zielińskiego oraz innych liderów charyzmatycznych. Poprzez ich działalność wprowadzany jest wśród wiernych a sprotestantyzowany katolicyzm, który rozbija Kościół Katolicki od środka, przy aprobacie lub naiwnej niewiedzy najwyższych władz Kościoła.

„To droga na zatracenie i zniszczenia Kościoła Katolickiego w Polsce !”
Arcybiskup poradził , a zarazem przypomniał największą mądrość Kościoła, która jest niezawodnym orężem które zwyciężyło niejedną herezję. Modlitwa , różaniec, pokuta w intencji ocalenia prawdziwej wiary katolickiej.
Zwrócił również uwagę jakie są oznaki prawdziwej drogi do świętości, która zawsze niesie ze sobą prawdę. Prawda, która okupiona jest cierpieniem , trudnościami
„Gdy wszystko idzie gładko to nie pachnie to dobrym duchem”. Warto te słowa odnieść do popularności drogi charyzmatycznej, która serwuje w Kościele uwolnienie od wszelkich chorób, chodzenie w mocy, gromadząc na stadionach i halach tysiące wiernych przy tanecznej aprobacie władz kościelnych. To właśnie Prawdziwa Tradycja o której mówił arcybiskup, jest dzisiaj wyśmiewana, uciszana i sprowadzana do nieposłuszeństwa schizmy wobec obowiązującej narracji „ubogacania się nawzajem” z protestantami.

„Bo kto chce żyć w prawdzie będzie cierpiał, taka jest  prawda bracia i siostry”.
Padło również pytanie o zasadność kursów Alfa , które są bardzo popularne w wielu parafiach
Wielu proboszczów i księży nie ma nic do gadania w tej sprawie i musi te kursy popierać. O tych którzy pod naciskiem wymuszają propagowanie kursów Alfa abp.Lenga mówi „Ideolodzy którzy niszczą Kościół, to „apostołowie diabła”, którzy robią to z premedytacją. Biskup wskazuje również na złudną nadzieję, że takie wzbudzenie aktywności wśród wiernych poprzez kursy Alfa, jest ratunkiem dla słabnącej (również w Polsce) wiary katolickiej. Wielu duchownych widząc że gromadzą one wielu wiernych (szczególnie młodych osób), zakłada że to jest właśnie przyszłość Kościoła. To nie jest prawda – stwierdza arcybiskup. To jest protestantyzacja Kościoła Katolickiego. 
Bardzo ważnym jest również to że abp.Lenga mówi wprost: 

Przeczytaj jeszcze:   Dary Ducha Świętego a działalność tzw. charyzmatyków

„Chrzest w Duchu Świętym jest praktyką zielonoświątkową – nie katolicką !”.

Piotr Aksorz

Print Friendly, PDF & Email
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
apologetyka.org
0
Would love your thoughts, please comment.x