Odp: Ostateczne Rozwiązanie Kwestii TRADYCJI KATOLICKIEJ?

Obserwuj wątek
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj wątek

E-mail : *

Pytanie do słuchaczy tego kanału i tego materiału. 

1.Czy zauważyłeś, że autor tego materiału nie podaje źródła danych, że po ogłoszeniu “Traditionis custodes” wzrosła liczba osób uczestniczących w Mszy Św. Trydenckiej. Gdzie i o ile? Każe ci ślepo w to wierzyć? Dlaczego tak robi?

2.Czy zauważyłeś, że dzieli katolików i twierdzi że, Msza Św. “Novous Ordo” jest “mniej katolicka o ile w ogóle”. Rozumiem, że nie uczestniczę wg tego Pana we Mszy Św. katolickiej. Czy jestem katolikiem? Na jakie podstawie? Dla mnie to przykre. 

3.Czy zauważyłeś, że powołuje się na autorytet osobę z bractwa Piusa X? FSPPX jest schizmą, a członkowie bractwa ekskomunikowanymi schizmatykami. 

Czy modlisz się o nawrócenie heretyków? Czy popierasz takie zachowanie?

4.Czy zauważyłeś, że wprowadza cię w błąd skupiając się w swojej argumentacji na formach zewnętrznych, sugerując, że samo uczestnictwo w Mszy Św. Trydenckiej może być źródłem świętości (bo przecież o. Pio czy o.Kolbe tak odprawiał), a nie codzienna droga do świętości przez zjednoczenie z Bogiem przez modlitwę, sakramenty i pełnienie Woli Bożej? 

5.Czy dostrzegasz jak twierdzi bez żadnych dowodów (no może, że dużo o tym czytał i autorytetem jest ekskomunikowane FSPPX), że nadużycia na Mszach Św. wynikają ze zmiany sposobu odprawia Mszy Św. Popełnia podstawie błędy logiczne. Część (przykłady nadużyć) nigdy nie jest całością. Rozumiem, że jeśli w Policji i czy sądownictwie dochodzi do nadużyć i korupcji nie będziesz korzystał Szanowny czytelniku z tych służb? Jakie są powody takich zachowań? W ramach uczciwości intelektualnej powinien uzyskać informację od osób uczestniczących w tych nadużyciach o ich faktyczne motywację, a nie narzucać innym swoją subiektywną narrację. Fakty czy narracja m.in heretyckiego FSPPX?

Przypomnijmy moi mili: 

“Przymuszani wiarą, zobowiązani jesteśmy wierzyć i utrzymywać, że jest jeden święty, katolicki i apostolski Kościół. I stanowczo wierzymy oraz wyznajemy, że poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów. (…) Oświadczamy, mówimy, definiujemy i ogłaszamy, że do zbawienia każdego stworzenia ludzkiego absolutnie konieczna jest podległość rzymskiemu papieżowi.” (papież Bonifacy VIII, bulla Unam Sanctam, 1302). 

Kamil Beniuk

 

Print Friendly, PDF & Email
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
apologetyka.org
0
Would love your thoughts, please comment.x