500 naukowców z doktoratami jest przeciw teorii Darwina.

Obserwuj wątek
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj wątek

E-mail : *
Drukuj Email

Wzrastająca liczba sygnatariuszy rzuca wyzwania twierdzeniom o naukowym poparciu teorii. Ponad 500 naukowców z doktorskimi tytułami podpisało oświadczenie wyrażające ich sceptycyzm wobec darwinowskiej teorii ewolucji. Oświadczenie, które popiera wielu członków prestiżowych U.S. National Academy of Sciences oraz Rosyjskiej Akademii Naukowej, został po raz pierwszy opublikowany przez instytut mający swoją bazę w Seattle Discovery Institute w 2001, aby rzucić wyzwanie twierdzeniom dotyczącym teorii Darwina, które były poczynione w czasie promocji serioi „Ewolucja” PBS’u. Promocyjny slogan głosił: „właściwie każdy naukowiec na świecie wierzy, że ta teoria jest prawdziwa”. Darwiniści nadal twierdzą, że żaden poważny naukowiec nie ma wątpliwości co do tej teorii i a tutaj 500 z nich chce publicznie wyrazić swój sceptycyzm wobec niej” – powiedział John G. West, wice dyrektor Discovery Institute’s Center for Science & Culture. Ten Instytut jest wiodącym promotorem teroii Inteligentnego Projektu, który znalazł się w centrum challenges in federal court (próba sił w federalnym sądzie) w związku z nauczaniem ewolucji w publicznych szkołach (osądzona została decyzja rady szkoły, aby uczniom dziewiątej klasy o specjalności biologicznej odczytywać jednominutowe oświadczenie stwierdzające, że ewolucja jest teorią, a inteligentny projekt „jest wyjaśnieniem pierwotnego pochodzenia życia, które różni się od darwinowskiego punktu widzenia – przyp.tłum.) . Adwokaci mówią, że z ostatnich odkryć w dziedzinie fizyki, biochemii i pokrewnych dziedzin wynika, że niektóre funkcje naturalnego świata mogą być najlepiej wyjaśnione jako produkt inteligentnej przyczyny, a nie bezkierunkowego procesu, takiego jak naturalna selekcja”. West powiedział, że darwiniści „podejmują wysiłki, aby wykorzystać sądy, media i akademickie komisje, aby stłamsić rozbieżności i zdławić dyskusje, co w rzeczywistości napędza jeszcze większe rozbieżności i inspiruje coraz więcej naukowców do podpisywania tej listy”.


Oświadczenie podpisane przez 514 naukowców głosi:


“Jesteśmy sceptyczni wobec twierdzeń, że jest możliwe przypadkowe mutowanie i naturalna selekcja, biorąc pod uwagę skomplikowane formy życia. Należało by zachęcić do uważnego zbadanie dowodów teorii Darwina”.

 

West powiedział, że Discovery Intitute został zachęcony do uruchomienia strony http://www.dissentfromdarwin.org/ dla tej listy, w związku z wzrastającą liczbą naukowców mających odmienne zdanie. „Teoria ewolucji Darwina jest wielkim słoniem współczesnej myśli – mówi David Berlinski, sygnatariusz, matematyk i filozof nauki z Discovery Institute’s Center for Science and Culture. – jest ogromnym, niemal całkowicie bezużytecznym obiektem zabobonnej czci”.

 

Inni znani sygnatariusze to: członek U.S. National Academy of Sciences Philip Skell, członek American Association for the Advancement of Science Fellow Lyle Jensen, ewolucyjny biolog i autor książek Stanley Salthe; biolog Smithsonian Institution o badacz National Institutes of Health’s National Center for Biotechnology Information Richard von Sternberg, wydawca Rivista di Biologia/Biology Forum – najstarszego publikowanego na świecie magazynu biologicznego – Giuseppe Sermonti oraz embriologa Rosyjskiej Akademii Naukowej Lew Beloussov.

 

Ta lista obejmuje 154 biologów, 76 chemików i 63 fizyków. Wszyscy mają doktoraty z dziedziny nauk biologicznych, fizyki, chemii, matematyki, medycyny, informatyki i pokrewnych dyscyplin.

 

Wielu jest profesorami i naukowcami z głównych uniwersytetów i badawczych instytutów takich jak MIT, The Smithsonian, Cambridge University, UCLA, University of California w Berkeley, Princeton University, University of Pennsylvania, Ohio State University, University of Georgia oraz University of Washington.

 
Lista: http://www.discovery.org/f/660

Print Friendly, PDF & Email
Przeczytaj jeszcze:   Uwagi krytyczne na przekonania Stephena Hawkinga
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
apologetyka.org
0
Would love your thoughts, please comment.x