Dlatego aborcja jest złem. Poznaj 10 dowodów

Obserwuj wątek
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj wątek

E-mail : *

Od czasu legalizacji aborcji w roku 1973 zabito ponad 58 milionów nienarodzonych dzieci – więcej niż cała populacja Hiszpanii. To oznacza 150 dzieci na godzinę. Około jedno dziecko co 24 sekundy. Nim skończysz czytać ten artykuł zostanie straconych 4 lub 5 niewinnych istnień. Boży plan dla nich zostanie skrócony.
 
Czy możemy pozostawać obojętni wobec takiej ogromnej rzezi ludzi? NIE. A zatem, proszę, przeczytajcie 10 dowodów na to, że aborcja jest zła i należy się jej sprzeciwić:
 
1. Aborcja obraża Boga
Wywołanie aborcji nigdy nie jest zwykłym osobistym wyborem, ale poważnym wykroczeniem przeciwko Bogu i Jego stworzeniu. Walka przeciwko aborcji zawsze była bitwą religijną, a na czoło wysuwają się w niej w całym kraju katolicy. Dzieje się tak dlatego, że nauczanie Kościoła na temat aborcji jest jasne i jednoznaczne: wywołanie aborcji jest morderstwem. Nie dopuszcza się wyjątków, niemożliwe są kompromisy.
 
2. Nasza najbardziej śmiertelna z wojen
Trwająca wojna przeciwko terrorowi odnowiła narodową świadomość wysokiej ceny wojny oraz u wielu wzmożone pragnienie pokoju. Jednak mimo całego tego niepokoju wciąż toczy się nie słabnąc najstraszniejsza z wszystkich wojen. To wojna, która toczy się w naszych granicach, a w ciągu ostatnich 45 lat pochłonęła 58 milionów amerykańskich istnień. Ta plaga jest równie straszliwa, jak to wszystko, co terroryści mogą sobie wyobrazić, ponieważ uderza ona w samo jądro człowieczeństwa: w rodzinę. Niszcząc najbardziej podstawową ze wszystkich więzi ludzkich – tę pomiędzy matką a dzieckiem – aborcja niszczy cenne spoiwo, które wiąże nasz naród ze sobą.
Choć matka i dziecko są pierwszymi ofiarami, nie istnieje ani jeden element społeczeństwa, który nie zostaje dotknięty aborcją. Matka, dziecko, ojciec, mąż, ciotka, wujek, przyjaciel, rodzeństwo i dziadek cierpią jednako z powodu okaleczeń zadanych aborcyjnym skalpelem. Pokój za granicą jest pozbawiony znaczenia bez pokoju w kraju.
 
3. Życie zaczyna się wraz z poczęciem
To definicja podawana przez każdy przyzwoity podręcznik medycyny. Głoszenie początku życia w jakimkolwiek innym momencie po połączeniu się jajeczka matki i wkładu ojca jest irracjonalne i oznacza posługiwanie się sofistycznym krętactwem. Jedynie maszyny, takie jak zegary i samochody, powstają część po części. Żywe istoty powstają od razu i stopniowo rozwijają swój świat wrodzonego potencjału. Żywa osoba ludzka zaczyna istnieć w chwili poczęcia, choć jest tylko komórką. To, co jest ważne, to nie akcydensy rozmiaru czy wagi, ale istota – która jest w pełni człowiekiem. Nienarodzone dziecko posiada wyraźny, niezmienny i niepowtarzalny kod genetyczny, wyjątkowy w całej historii, od chwili poczęcia do śmierci. Nic innego nie zostaje dodane z wyjątkiem pożywienia i tlenu.
 
4. Ludzkość musi chronić niewinne życie
Głównym instynktem ludzi jest zachowanie życia. Zaczyna się on od instynktu samozachowawczego, a obejmuje sobą całą ludzkość poprzez więzi domowe i realizację podobnej natury. „Przerwanie ciąży” zatrzymuje bijące serce niewinnej istoty ludzkiej i jest bezpośrednim zaprzeczeniem tej najbardziej podstawowej przesłanki ludzkiej natury. Porzuca prawo naturalne i sprawia, że Ameryka stała się krajem niezdolnym do ponownego zaludnienia bez pomocy masowej imigracji.
 
5. Aborcja jest niebezpieczna
W porównaniu do innych procedur medycznych przemysł aborcyjny jest głównie nieuregulowany. Chociaż nie ma dokładnych statystyk, jeśli chodzi o liczbę kobiet, które umarły z powodu nieudanych procedur, LifeDynamics.com sporządził listę 249 kobiet zabitych w wyniku legalnych aborcji. Ponadto Krajowy Instytut Raka zamówił studium u dr Janet Daling, zwolenniczki aborcji, oraz jej kolegów w Fred Hutchinson Cancer Research Center, które odkryło związek pomiędzy aborcją a rakiem: „pośród kobiet, które były w ciąży przynajmniej raz, ryzyko raka piersi u tych, które doświadczyły aborcji, było 50 proc. wyższe niż pośród innych kobiet”.
 
Oficjalny periodyk Katolickiego Stowarzyszenia Medycznego (Catholic Medical Association), „The Linacre Quarterly”, opublikował studium zawierające podobne odkrycia: „Istnieją światowe dowody na związek pomiędzy aborcją a rakiem piersi”.
 
6. Biogenetyczna wieża Babel
W swym cynicznym, ale logicznym postępie kultura śmierci jest obecnie zdecydowana na wydawanie na świat życia ludzkiego po to, aby je zniszczyć. Jej nową granicą są badania nad zarodkowymi komórkami macierzystymi i klonowaniem ludzi. W imię nauki i zdrowia ludzkie życie jest niszczone na samym swoim początku, a „ograniczone” klonowanie jest stosowane po to, aby produkować użyteczne komórki, którymi można manipulować i które można pobierać, by pomóc żywym. Jednym słowem pozostające bariery etyczne, które zachowują godność ludzką i prawa Boże w stworzeniu, stopniowo znikają. Rewolucja biotechnologiczna ma jako swój zadeklarowany cel nie tylko uzdrawianie chorób, ale także zbudowanie „nowego wspaniałego świata” inżynierii genetycznej, zmianę zarówno charakteru, jak i projektu samego człowieka. Nie możemy dopuścić do ukończenia tego wyzwania rzuconego Bogu, nowej wieży Babel, która stanie się podobna kolejnej puszce Pandory, sprowadzając etyczne i moralne spustoszenie na nasz naród.
 
7. Przerwanie cyklu aborcyjnego
Aborcja jest grzechem, który utrwala zło. Mentalność aborcyjna niszczy rodzinę, sprawiając, że coraz trudniej nowym Amerykanom, którzy przeżyli okres rozwoju w łonie matki, znaleźć rodzinę spojoną nierozerwalnym związkiem rodzinnym wyłącznie pomiędzy mężczyzną a kobietą. Dzieci potrzebują rodzin, które je wychowają, będą strzegły ich niewinność i rozwijały ich osobowość. Wszystkie dzieci muszą w szczególności znaleźć w swoich domach wiarę, która umożliwi im poznać Boga, kochać Go i służyć Mu na tym świecie i być szczęśliwym z Nim w życiu po śmierci. Dopóki tradycyjna rodzina pozostanie w kryzysie, nigdy nie przetniemy linii energetycznych, które zaopatrują aborcyjne fabryki śmierci. Dopóki wiara pozostanie martwa w duszach, nigdy nie zetrzemy moralnej zgnilizny niemoralności seksualnej każącej ziemię, na której wzrasta ruch aborcyjny i na której rozkwita.
 
8. Roe kontra Wade: 45 lat kłamstw
45 rocznica niesławnego werdyktu Sądu Najwyższego w sprawie Roe kontra Wade, który legalizował aborcję na żądanie, przywołuje na myśl machinę kłamstw, jaką wprawiono w ruch – kłamstw, które kosztowały życie ponad 58 milionów niewinnych dzieci, w okrutny sposób wyrwanych z łon ich matek. Jak to możliwe, że taka rzeź, pod względem liczbowym dorównująca hitlerowskim Niemcom czy stalinowskiej Rosji, jest tolerowana przez obecne Stany Zjednoczone Ameryki, republikę rzekomo zbudowaną na wartościach moralnych i prawach ludzkich?
 
9. Przestańcie kłamać!
Serce nienarodzonego dziecka zaczyna bić w 24 dniu, a fale mózgowe można zarejestrować po 43 dniach. Jeśli prawo używa tych czynników, by określić śmierć, dlaczego nie można ich zastosować, by określić życie?
Dzieci mogą przeżyć poza łonem matki w 22 tygodniu. Przed 14 tygodniem ciało nienarodzonego dziecka jest czułe na ból. Embrion to nie projekt, który staje się człowiekiem, tak jak papierowy projekt staje się domem.
 
10. Śliski stok
Wczoraj była to antykoncepcja. Dzisiaj jest to aborcja i „małżeństwo” jednopłciowe. Czy jutro będzie to powszechna eutanazja chorych i starych? A potem obozy śmierci dla każdego, kto będzie uznany za ideologicznie „niepożądany element”? Gdy już tylko aborcja zostanie powszechnie zaakceptowana, jakie logiczne argumenty zatrzymają eutanazję i inne formy morderstwa i tyranii?
 
Źródło: www.tfpstudentaction.org
Tłum. Jan J. Franczak
http://www.pch24.pl

Print Friendly, PDF & Email
Przeczytaj jeszcze:   Filozofia wobec dylematów współczesności
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
apologetyka.org
0
Would love your thoughts, please comment.x