Głos na Putyni i Mary Healy – Ponowne pochwały dla – mocy – Randego Clarka

Obserwuj wątek
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj wątek

E-mail : *

O tym że pani Mary Healy jest uczennicą Randego Claraka – zielonoświątkowego patora – duchowego ojca zwiedzenia Toronto Blessing pisaliśmy już jakiś czas temu:

https://tinyurl.com/yd2h4jqq
Niedawno podczas pobytu w Polsce pani Healy była honorowym gościem wspólnoty „Głos na Pustyni”, której liderem jest Karol Sobczyk. Oto jedna z historii jaką opowiedziała, a która poruszyła serca osób zebranych na spotkaniu.
Otóż pewien amerykanin Steve Dowson – bliski znajomy pani Healy, około pięć lat temu założył organizację o nazwie „Uliczna ewangelizacja św.Pawła”. Utworzono ją w celu uczenia katolików sposobów skutecznego głoszenia Ewangelii na ulicach miast. Wykorzystywano dosyć powszechne praktyki ewangelizacyjne. Rozdawano różańce na ulicach i głoszono naukę Kościoła katolickiego. Jednak … po pewnym czasie pojechał on na konferencję z RANDYM CLARKIEM ! Dzięki temu, jak pani Healy mówi: „Bóg go pobłogosławił” i „moc Boża całkowicie go obezwładniła” ! Zrozumiał że „znaki i cuda są elementem ewangelizacji”. Po tej konferencji wprowadził praktykę modlenia się nad ludźmi „a Bóg zaczął czynić cuda”. 
W 2017r w archidiecezji stanu Michigan w mieście Detroid, (to w tym mieście pani Healy naucza w seminarium), odbyła się konferencja z udziałem liderów lokalnego Kościoła. Konferencja została zorganizowana na wezwanie arcybiskupa (nie podane jest o którego chodzi), ponieważ coraz więcej Kościołów w Detroit zostało zamkniętych. Jako środek zaradczy na ocalenie wiary, stwierdzono zwiększenie działalności charyzmatycznej poprzez uruchomienie Nowej Ewangelizacji. Na tej konferencji również był obecny Steve Dawson. W przerwie konferencji wyszedł przed Kościół i zaczął rozmawiać o Jezusie z napotkanym taksówkarzem, który był Muzułmaninem. Jako że na konferencji z arcybiskupem zastanawiano się nad miejscem czynienia „znaków i cudów” podczas Nowej Ewangelizacji, zapytał taksówkarza o jego schorzenia, które być może mu dolegają. Taksówkarz powiedział że od miesięcy boli go ramię. Spytał czy może pomodlić się w imieniu Jezusa o to, aby schorzenie ustąpiło. Steve pomodlił się a ból zniknął. Po powrocie na konferencję dał świadectwo tego uzdrowienia, co spotkało się z ogromnym rozgłosem. Po tym świadectwie arcybiskup przekonał się, że „znaki i cuda są czymś normalnym w Kościele”. Takie jest również przeświadczenie pani Healy. Dzisiaj Duch Święty działa poprzez „znaki i cuda”, które powinny być normalnością dla każdego chrześcijanina.
https://www.facebook.com/glosnapustyni/videos/1403798286430726/
Tak wyglądało świadectwo cudownych wydarzeń w Detroit. Wobec tego co zostało powiedziane, czy dzisiaj standardem jest branie udział w spotkaniach z Randym Clarkiem i przyjmowanie błogosławieństwa/namaszczenia na jego spotkaniach? Czy standardem jest to, że osoba, która w 1994r zainicjowała zwiedzenie Toronto Blessing, po raz kolejny staje się mentorem kolejnego katolickiego lidera charyzmatycznego? Najpierw pani Mary Healy, potem Damian Stayne, Marcin Zieliński, Krzysztof Sowiński, Jacek Weigl,Michał Nikodem, Bartek Żmuda …. ci wszyscy liderzy charyzmatyczni byli na spotkaniach z Randym Clarkiem i przyjęli z wiarą głoszoną naukę o „znakach i cudach”. Naukę tą obecnie zasiewają w Kościele. Czy kryzys wiary ma zostać przezwyciężony zwiększeniem działalności charyzmatyków, którzy czerpią naukę z takich źródeł ? 
Pisaliśmy już to wielokrotnie. Skuteczność uzdrowienia nie jest ostatecznym kryterium pochodzenia cudu od Boga, a nie każdy duch jest Duchem Świętym. W przypadku Randego Clarka, do którego tak licznie lgną katoliccy charyzmatycy, nie może być mowy o Duchu Świętym.
Oczywiście nie neguję chwalebnej inicjatywy „Uliczna ewangelizacja św.Pawła”. W ramach tej działalności rozdawane są różańce, a więc propagowana jest pobożność katolicka. Jednak jeżeli założyciel Steve Dawson jest liderem, który pod wpływem nauczania Randego Clarka zmienia sposoby ewangelizacji wprowadzając to czego się nauczył w praktykę, mam ogromne obawy o przyszłość tego dzieła.

Stoisko ewangelizacyjne „Ulicznej ewangelizacji św.Pawła”.
http://catholicphilly.com/2015/06/news/national-news/street-evangelists-make-pamphlets-rosary-beads-available-to-passers-by/
Poniżej wykład Steva Dawsona, w którym opisuje technikę uzdrawiania jakich nabył przez wieloletnią międzynarodową posługę (w tym i w Brazylii). W poniższym fragmencie (niestety w j.ang.) opowiada jak poprzez nałożenie rąk, podczas uzdrawiania przepływa energia, która jest odczuwalna jako ciepło u osoby uzdrawianej:
https://www.youtube.com/watch?v=BXaBTprsFHI
Piotr Aksorz

Print Friendly, PDF & Email
Przeczytaj jeszcze:   WOW Life Church i powiązania z katolickim ruchem charyzmatycznym
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
apologetyka.org
0
Would love your thoughts, please comment.x