Spór o ruch charyzmatyczny. Jacek Schmidt i Marek Piotrowski

Obserwuj wątek
( 1 Obserwujących )
X

Obserwuj wątek

E-mail : *

Print Friendly, PDF & Email
Przeczytaj jeszcze:   Zielonoświątkowa działalność Bartka Żmudy - lidera katolickiej wspólnoty Dom w Ramionach Ojca
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta
Edyta
2 lat temu

Od długiego czasu – jedna kwestia nie daje mi spokoju podczas uwielbień do Ducha Świętego – brak koronki do Ducha Świętego zanoszonej przez ręce Maryi w pełnych 10 różańca, nie jak w innych – 7×5 itp. bez wzywania Maryi. Z tego co zauważyłam jest tylko jedna lub jedna z nielicznych i najpewniejsza koronka do Ducha Świętego, której w ogóle się nie używa podczas spotkań charyzmatycznych, czego nie mogę zrozumieć, bo zwyczajnie mi jej brak, podobnie jak pewności, że modlitwa zapewnia ochronę przed wpływem demonicznym. Brak mi też na spotkaniach pokory, ciszy w samotności swej duszy razem z Jezusem – dialogu wewnętrznego z nim. Co mnie przy tym wszystkim niepokoi – pewność wyciaganych i moim zdaniem niejednokrotnie zbyt pochopnych wniosków o zniewoleniu danej lub nowej osoby bez wcześniejszego wyproszenia przez różaniec 7 darów i owoców Ducha Św. do prawidłowego rozeznania. Szczerze mówiąc mam w tym zakresie również niepokojące doświadczenia i chciałabym zwrócić uwagę na ten ważny i wg mnie nieodzowny szczegół. Modlitwa do wglądu niżej:

Koronka do Ducha Świętego

Odmawia się na Różańcu.

Na krzyżyku: Wierzę w Boga…

Na pierwszym dużym paciorku: Ojcze nasz…

Na 3 małych paciorkach: Zdrowaś Maryjo…

I

Na dużym paciorku: Ojcze nasz…

Na 10 małych paciorkach: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony Owoc żywota Twojego, Jezus, który niech usposobi nasze serca na przyjęcie pełni Łask Ducha Świętego. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Chwała Ojcu…

O Maryjo, Niepokalana Oblubienico Ducha Świętego, módl się za nami.

II

Na dużym paciorku: Ojcze nasz…

Na 10 małych paciorkach: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony Owoc żywota Twojego, Jezus, który niech nam udzieli Ducha Świętego, pomnoży i umocni w nas Wiarę, Nadzieję i Miłość. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Chwała Ojcu…

O Maryjo, Niepokalana Oblubienico Ducha Świętego, módl się za nami.

III

Na dużym paciorku: Ojcze nasz…

Na 10 małych paciorkach: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony Owoc żywota Twojego, Jezus, który niech nas przez Ducha Świętego umocni, oświeci, prowadzi, rządzi i uświęci. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Chwała Ojcu…

O Maryjo, Niepokalana Oblubienico Ducha Świętego, módl się za nami.

IV

Na dużym paciorku: Ojcze nasz…

Na 10 małych paciorkach: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony Owoc żywota Twojego, Jezus, który niech nasze serca zapali miłością Ducha Świętego i napełnia największą pokorą, łagodnością, cierpliwością, uległością, oddaniem, mocą i świętością. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Chwała Ojcu…

O Maryjo, Niepokalana Oblubienico Ducha Świętego, módl się za nami.

V

Na dużym paciorku: Ojcze nasz…

Na 10 małych paciorkach: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony Owoc żywota Twojego, Jezus, który niech nam ześle siedem darów oraz owoce Ducha Świętego i użycza wszystkiego, co dobre, a powstrzymuje od wszystkiego, co złe. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Chwała Ojcu…

O Maryjo, Niepokalana Oblubienico Ducha Świętego, módl się za nami.

Na zakończenie:

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Drogocenną Krew Chrystusa, przez Najświętsze Serce Jezusa i Maryi na otrzymanie darów Ducha Świętego dla ratowania dusz. Amen.

Ojcze Niebieski, ofiaruję Ci przez Maryję, nieskończoną ilość razy, przez całą wieczność w imieniu wszystkich i za wszystkie dusze, Miłość Ducha Świętego ze wszystkimi jej skutkami w życiu doczesnym i wiecznym. Amen.

Modlitwa do Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Oblubienicy Ducha Świętego: O Maryjo, Niepokalana Oblubienica Ducha Świętego, Tyś chwałą Jeruzalem, Tyś weselem Izraela, Tyś czcią ludu naszego. Ty jako mężna Niewiasta zdeptałaś głowę węża, ponieważ w miłości Ducha Świętego przyniosłaś Twego Boskiego Syna Ojcu Niebieskiemu w ofierze dla zbawienia świata. Przez zasługi tej drogocennej Ofiary, uproś mi siedem darów Ducha Świętego. Dziękuję Duchowi Świętemu, że wybrał Ciebie na Oblubienicę Swoją i uczynił Cię szafarką Swoich łask. Spójrz na mnie Swymi miłosiernymi oczami, na moją nędzę i biedę. Dopomóż mi, bym nigdy przez grzech ciężki nie utracił Łaski Bożej i nie zbeszcześcił Jego świątyni. Spraw, bym kiedyś wraz z Tobą, Niepokalana Maryjo, wiecznie wielbił i chwalił Ducha Świętego w Niebie. Amen.

***

Pan Jezus do Katarzyny Vogl (1930 r.): „Droga duszo, prawie wszyscy ludzie utracili najwyższe dobro: Ducha Świętego. Stąd te ciemności na całym świecie… Duch Święty jest wszędzie pomijany, a przecież nikt nie może nic uczynić bez Ducha Świętego. Toteż nie możesz Mi ofiarować wraz z Maryją i przez Maryję potężniejszej modlitwy, jak Koronkę do Ducha Świętego w imieniu wszystkich i za wszystkie dusze. Moje dziecko, nie jesteś w stanie pojąć tej wielkości, która się mieści w prośbach Koronki do Ducha Świętego. Odmawiaj ją często i z wielkim nabożeństwem… Matka Boża: Jestem Oblubienicą Ducha Świętego. Wzywaj Mnie, jak tylko możesz często w Koronce do Ducha Świętego. Te prośby, które są w niej zawarte, zostaną za Moim wstawiennictwem w szczególny sposób wysłuchane przez Trójcę Przenajświętszą.

***

apologetyka.org
1
0
Would love your thoughts, please comment.x