Randy Clark, Bill Johnson i Leif Hethland – Boża elektryczność w Toronto Blessing

Obserwuj wątek
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj wątek

E-mail : *


Od dawna opisywaliśmy zagrożenia jakie płyną z przyjmowania nauki jaką głosi pastor Randy Clark – jeden z prekursorów zwiedzenia Toronto Blessing. Można powiedzieć, że temat ten wałkujemy z maniackim uporem, jednak wszystko po to aby wziąć uświadamiać i przypominać że nurt Toronto Blessing reprezentowany przez pastora Randrgo Clarka i jego organizację Global Awakening jest duchowo szkodliwy. Żaden katolik, nawet pod pozorem dobrych intencji wynikających z zachęcania przez wielu pasterzy do „ubogacania się nawzajem”, nie powinien czerpać ani darzyć sympatią nauczania jakie za tym zwiedzeniem stoi.
Opisywaliśmy już całą historię powstania ruchu Toronto Blessing jak również wizyty Randego Clarka w Polsce, na których to byli obecni również polscy charyzmatycy. Spis opublikowanych tekstów w tym temacie zamieszczony jest na końcu. Randy Clark nieustannie jeździ po świecie nauczając i posługując modlitwą. Modlitwa ta przynosi różne skutki. Jak to zwykle bywa na każdym spotkaniu składane są tłumnie świadectwa uzdrowienia, a sami uczestnicy sądzą, że pod wpływem Ducha Świętego, „Bożego ognia” czy też „Bożej elektryczności”. Zachęcani są aby poddają się „duchowemu pijaństwu” (niepohamowany histeryczny śmiech), drgawkom, upadkom oraz innym ponadnaturalnym zjawiskom. Tym razem chciałem przedstawić kilka filmów, które dobitnie pokazują, że pastor Randy Clark nie posługuje mocą Ducha Świętego, tylko mocą ducha, który upokarza i zniewala tych, którzy się poddają jego modlitwie.
Film nr 1:
Modlitwa na sennie podczas konferencji Voice of the Apostles 2017 (link do tekstu dotyczącego tej konferencji na końcu). Modlitwa prowadzona jest przez Randego Claraka, Billa Johnsona i Leifa Hetlanda. Randy Clark prosi o namaszczenie „Bożą elektrycznością” wszystkich uczestników. Podczas tej modlitwy osoby padają na ziemię w konwulsjach śmiejąc się i przeraźliwie krzycząc:

Film nr 2:
W tym filmie Randy Clark prosi Boga aby „poraził swym prądem” mężczyznę za którego się modli. Mężczyzna przerażająco krzyczy, a pastor Clark powtarza „Więcej Panie, Więcej”. Następnie dotyka jego głowy zsyłając na niego „ogień z nieba” . To samo czyni z następnym mężczyzną dotykając palcem jego czoła. W ostatnim fragmencie prosi Boga aby uwolnił nad tłumem swoją „elektryczność i ogień” . Wiele osób nie może utrzymać się na nogach i nieludzko się trzęsie. Tłumaczy również że niektórzy mogą poczuć „Bożą elektryczność” w rękach, która może zaboleć. 
Film nr 3:
W tym filmie przedstawiono fragment wywiadu w znanym programie Sida Rotha . Pastor Randy Clark opowiada o tym jak otrzymał od Boga „elektryczne namaszczenie”. Otóż gdy po raz pierwszy Bóg zesłał na niego taki dar, został tak sparaliżowany, że przez cały następny dzień nie mógł funkcjonować. Bolały go wszystkie mięśnie tak jakby dotknął rękoma ogrodzenia pod napięciem lub jak po nadludzkim wykonywaniu ćwiczeń fizycznych.  Następnie opowiedziana jest historia spotkania w baptystycznym zborze Winnicy, na które w 1984r. Clark zaprosił Johna Wimbera. John Wimber nie mógł przyjść, jednak oddelegował na spotkanie Blane Coocka – jego prawą rękę wraz z grupą modlitewną. Randy Clark pościł i modlił się o błogosławieństwo tej posługi. Podczas spotkania zaczęły dziać się różne rzeczy jak upadki, drgawki czy „duchowe pijaństwo”. Niektóre osoby w tym Randy Clark wraz z żoną zostali dotknięci „Bożą elektrycznością”. Zachowywali się tak jak to dzieje się podczas porażenia prądem. Wszystkie osoby dotknięte tym zjawiskiem doznawały skurczu mięśni, trzęsły się oraz upadały na ziemię. 
Film nr 4:
Posługa na spotkaniu z Toddem Bentleyem – jednym z bardzo rozpoznawalnych i nadzwyczaj kontrowersyjnych zielonoświątkowych uzdrowicieli. Podczas „słowa proroczego” jakie Clark udziela Bentleyowi, ten zaczyna się trząść jak porażony prądem.  Następnie Randy Clark uwalnia Bożą moc i namszczenie jako znak dla zgromadzonych osób na spotkaniu. Tłumaczy również, że objawiać się to może poprzez uczucie gorąca w dłoniach oraz konwulsjach całego ciała i nieopanowanego śmiechu. 
Film nr 5:
Poniżej film w którym Stacey Campbell (znana w USA zielonoświątkowa prorokini-ewangelizatorka),  poddaje się „bożej elektryczności”. Podczas wydarzenia organizowanego pod nazwą „Catch the Fire” (pochwyć ogień) stoi na scenie obok małżeństwa Johna i Caroll Arnott (założycieli zboru z którego wyszło na cały świat Toronto Blessing) i zaczyna się nieludzko potrząsać głową wypowiadając do mikrofonu proroctwo. Potrząsanie głową jest znakiem rozpoznawczym momentu, gdy Stacey Campbell wprowadza się w stan proroczy. Jej proroctwo spotkało się z aplauzem publiczności na której byli m.in. Randy Clark i Bill Johnson.
Film nr 6:
Jedną z namaszczonych „bożą elektrycznością” osób jest Todd White – znany uliczny i sceniczny ewangelizator zielonoświątkowy. O swoim namaszczeniu „bożą elektrycznością” przez Randego Clarka mówi w tym filmie (Można włączyć automatyczne tłumaczenie napisów na j.polski):
Piotr Aksorz

Print Friendly, PDF & Email
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
apologetyka.org
0
Would love your thoughts, please comment.x