Mary Healy, Neal Lozano i Randi Clark. Powiązania Odnowy Charyzmatycznej.

Obserwuj wątek
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj wątek

E-mail : *


Tekst który zamieszczam poniżej, jest kontynuacją demaskowania powiązań znanych liderów i osób znamiennych w katolickiej odnowie charyzmatycznej ze znanymi liderami oraz pastorami zborów zielonoświątkowych. BARDZO chciałbym zaapelować o wnikliwe i cierpliwe podejście do tego typu tekstów, które choć są nieco obszerne to krok po kroku prowadzą do ukazania złożoności powiązań które są niezbędne aby uświadomić sobie jak bardzo zaplątanym tworem jest Odnowa Charyzmatyczna w Kościele Katolickim. Marcin Zieliński to tylko czubek góry lodowej niejednokrotnie sterowany i wykorzystywany przez o wiele bardziej znaczące i przebiegłe osoby, grupy mające na celu zaoranie wiary i nauki magisterialnej Kościoła Katolickiego.
 
Niedawno pisaliśmy o pani Mary Healy, która jest bardzo rozpoznawalną i cenioną osobą katolickiej odnowy charyzmatycznej będącą jednocześnie przewodniczącą Komisji Doktrynalnej ICCRS (Międzynarodowe Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej). Informowaliśmy również że pani Healy została zaproszona na tegoroczną edycję wydarzenia Strefa 0 organizowaną przez katolicką wspólnotę charyzmatyczną Metanoia, na której będzie jedną z głównych prelegentów tej imprezy. 

https://www.gloria.tv/article/QPJmraXEXGNY1vibyHYD7NsJ9
Na kanale YT osobiście zaprasza na Strefę 0:

Oprócz pani Healy mówcami będą także Jeff Eggers – lider „Domu modlitwy” IHOP w Kansas jak i protestancki pastor Wes Martin.

Pani Mary Healy nie kryje swoich inspiracji i nauk pobieranych od Randego Clarka jak i mile czas który spędziła z Randym Clarkiem na wspólnej posłudze charyzmatycznej podczas której nauczyła się skutecznej posługi uzdrawiania. 
W tym krótkim wywiadzie pani Healy mówi że po ukończeniu kursu o darach Ducha Świętego znała uzdrowienia jedynie teoretycznie. Natomiast pierwsze uzdrowienie dokonała podczas dwutygodniowej  wspólnej ewangelizacji w Brazylii razem z zielonoświątkowym pastorem Randy Clarkiem:
Również i w tym wywiadzie o tym mile wspomina:
„Trzy lata temu wziąłem urlop naukowy, który pozwolił mi bardziej skoncentrować się na badaniach. Naprawdę czułam, że Pan skłania mnie do studiowania uzdrowienia i jego roli w ewangelizacji.
W tym czasie udałam się w podróż misyjną do Brazylii w ramach zespołu (jako część zespołu) wraz z Randym Clarkiem, protestanckim ewangelistą z międzynarodową posługą uzdrawiania. Przez te dwa tygodnie codziennie widziałam cuda. Widziałam Pana jak uzdrawiał ze ślepoty i głuchoty; Widziałam, jak guzy i ból znikają; niektórzy członkowie naszego zespołu widzieli, jak ludzie opuszczają wózki inwalidzkie. Potem nie mogłam być taka sama. To co widziałam nie jestem w stanie wyrazić słowami ! Uzdrowienia i cuda mają być częścią Nowej Ewangelizacji.
„Czy wkrótce pojawią się nowe prace?
„Jest dokument ICCRS o służbie ewangelizacyjnej, a ja jestem współautorką książki z Randym Clarkiem na temat darów duchowych z perspektywy ekumenicznej…„
https://www.renewalministries.net/wordpress/renewal-ministries-welcomes-dr-mary-healy/
O jakiej książce mowa ? „Podręcznik Darów Duchowych” – to owoc ścisłej współpracy pani Healy z Randym Clarkiem … 

Książka została pozytywnie oceniona m.in. przez Nela Lozano, który również bardzo pozytywnie wspomina osobę Randego Clarka w swoich publikacjach. 
Również żona Neala Lozano pani Janet Lozano w jednym z wywiadów wspomina że uczyła się od Randego Clarka:

„Dla mnie pomocne było uczenie się od innych ludzi, którymi posługiwał się Bóg. Uczyłam się od Randy’ego Clarka, słuchałam jego rozmów z kilkunastoma osobami z całego świata, które zajmują się fizycznym uzdrawianiem.”
https://stacja7.pl/wiara/ludzie-do-zadan-specjalnych
Sam Randy Clark również odwdzięcza się pochlebstwami w kierunku publikacji Lozano. Dla przykładu wydał on pozytywną opinię do jego książki „Unbound – Praktyczny przewodnik do uwolnienia”.

“Jedna z najlepszych książek o uwolnieniu, podejmująca to zagadnienie. Książka jest wciągająca, ekscytująca, pomocna, wyjaśniająca i, co najważniejsze, napisana dla całego kościoła. Jest to książka, którą każdy wierzący powinien przeczytać i wierzę, że powinna ona być częścią szkolenia każdego zespołu duszpasterskiego dla dzieła ołtarza. Wyposaży cię do służby dla tych, którzy są uciskani i co równie ważne, robi to w kochającym doradczym/opiekuńczym/ciężko o słowo otoczeniu”. 
Randy Clark, założyciel, Global Awakening
https://books.google.pl/books?id=DBnJnZmwEyQC&pg=PA1&dq=Unbound+Lozano+Clark&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwjQsOCv9YDbAhUDIVAKHdkCCwEQ6AEIKzAA#v=onepage&q=Unbound%20Lozano%20Clark&f=false
Również inna książka „Serce Ojca” którą Nela Lozano napisał wraz z synem otrzymała przychylną recencję Randy Clarka :

“Serce Ojca” to wspaniała, pouczająca i poruszająca książka. Kocham ją. Popłakałem się. Byłem w radości. Czułem Jego obecność kiedy ją czytałem. Na tych stronach jest złoto. Kup ją (tę książkę) i przeczytaj, a następnie przeczytaj raz za razem!”
Randy Clark  Autor książki „Jest więcej” założyciel i prezydent, Global Awakening ruchu globalnego przebudzenia
https://books.google.pl/books?id=VpsbCgAAQBAJ&pg=PT3&lpg=PT3&dq=Ralph+Martin+randy+clark&source=bl&ots=b6Wfvs0rNK&sig=SEnANxyMf6sRp5aXJ-Ywsh9fYv0&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwiDlMKN_YDbAhXSJVAKHT7bAgcQ6AEIUzAG#v=onepage&q=Ralph%20Martin%20randy%20clark&f=false
Na marginesie, przedmowę do powyższej książki Nela Lozano dał niejaki John Endlegre – zielonoświątkowy pisarz charyzmatyczny.
Książki Nela Lozano oraz Mary Healy są sprzedawane przez sklep Global Awakening Randego Clarka:
https://globalawakeningstore.com/product/unbound/
https://globalawakeningstore.com/product/spiritual-gifts-handbook/
A teraz informacja , która na pierwszy rzut oka nie jest związana z tematem. Podaję ją jednak po to, gdyż ponownie prowadzi ona do osoby pani Mary healy i Nela Lozano.
 
Wspólnota Głos na Pustyni w maju zapraszała na spotkanie z panem Peterem Herbeckiem – wiceprezesem i dyrektorem do spraw misji  Renewal Ministries Ann Arbor, Michigan.

Pan Peter Herbrock wraz z panią Healy wydają wspólne publikacje traktujące o charyzmatycznej posłudze uzdrawiania, które są sprzedawane w sklepie Renewal Ministries:
https://www.renewalministries.net/?module=Store&event=Details&productID=449
https://www.renewalministries.net/?module=Store&event=Details&productID=368
https://www.renewalministries.net/?module=Store&event=Details&productID=375
Ralph Martin; Sr. Ann Shields, SGL; Dr. Mary Healy; and Peter Herbeck

Dodatkowo z Reneval Ministries związany jest również Neal Lozano który w książce „Modlitwa uwolnienia cz1”   tak opisuje swoje doświadczenie:
 
„Doświadczyłem takiego osobistego spotkania z Bogiem w 1971r kiedy odwiedziłem wspólnotę „Słowo Boga” w Ann Arbor w stanie Michigan. Setki ludzi przychodziło tam do Jezusa i otrzymywało dar Ducha Świętego. Ja przyjechałem po to by uczyć i korzystać z obdarowania tej wspólnoty, ale nade wszystko chciałem poznać wolę Boga dla mojego życia. W pewnym momencie ogłoszono „Po spotkaniu nasz gość będzie w Sali obok, gdzie można poprosić go o modlitwę”. W myślach przygotowałem sobie listę rzeczy o które chciałem poprosić. Zawęziłem ją do trzech punktów. Owym gościem był Leeland Davis znany ze swego prorockiego obdarowania.
 
„Podczas modlitwy pastor Davis zwrócił się do jednego człowieka i mówił mu o jego uzależnieniu od narkotyków tak jakby go znał osobiście …”
„Gdy pastor Davis mówił do mnie wiedziałem że Bóg mnie zna. Mówił o tych trzech prośbach, które sobie w myśli przygotowałem. To był Bóg”
(str 138-139)
Tak więc kluczowym dla Neala Lozano momentem była modlitwa zielonoświątkowego pastora który odgadł myśli i modlił się nad nim. Wszystko to miało miejsce w Ann Arbor w stanie  Michigan we wspólnocie „Słowo Boga” należącej do Renewal Ministries, w której wiceprezesem jest wspomniany , a obecnie zaproszony przez wspólnotę Karola Sobczyka pan Peter Herbeck.
Charyzmatycznam posługa w Renewal Ministries:

https://www.facebook.com/CatholicRenewalMinistries/photos/a.1457925087565113.1073741831.284585058232461/1457926490898306/?type=3&theater
W drugiej części książki Lozano możemy przeczytać:
„W roku 1996 odbywało się wielkie międzywyznaniowe spotkanie chrześcijan z okręgu całej Filadelfii.
Zgromadzili się oni na wezwanie pastora Beniamina Smitha, który jako głównego mówcę zaprosił pastora Randy’ego Clarka, znanego ze swojej posługi uwalniania, uzdrawiania i nauczania. Zaproszono również zespół ewangelizacyjny z Argentyny, który w ramach przygotowania do głównego nauczania miał za zadanie wprowadzić uczestników w temat modlitwy o uwolnienie. Myślą przewodnią ich posługi było przesłanie, iż skuteczna ewangelizacja powinna nie tylko ukazywać Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela każdego człowieka, ale również jako Tego, który uwalnia z niewoli, Wyzwoliciela. Ludzie, którzy przychodzą do Jezusa i pozostają zniewoleni mogą zostać szybko okradzeni z doświadczonej mocy spotkania z Nim. 
„W trakcie tej właśnie konferencji spotkałem po raz pierwszy Pabla Bottariego. Był on fryzjerem, ale gdy w 1984 roku spotkał Carlosa Annacondia, biznesmena prowadzącego krucjaty ewangelizacyjne w Argentynie, porzucił fryzjerstwo na rzecz pełnej posługi w dziele ewangelizacji. Był on między innymi odpowiedzialny za zespoły modlące się o uwolnienie, a przez lata posługi modlił się lub czuwał nad modlitwą za około pięćdziesiąt tysięcy ludzi.”
„Kiedy wypowiadał nade mną słowa błogosławieństwa, ponownie doświadczyłem darów, które otrzymałem od Boga: daru zrozumienia  współczucia. Po drugie, nauczył mnie swojej metody dziesięciu kroków. Jego posługę cechowała miłości współczucie. Nauczył mnie, jak modlić się za innych tak, żeby nawet jeśli nie od razu zostaną uwolnieni, czuli się kochani i akceptowani. Nauczył mnie też, jak minimalizować fizyczne przejawy obecności złego ducha, które dość często dręczą ludzi podczas procesu uwolnienia. Po trzecie, pozwolił mi towarzyszyć sobie podczas modlitw i obserwować ich przebieg, a następnie wysłał mnie, abym sam modlił się za innych, posługując jego metodą.
Przypomnijmy że rok 1994 to data pierwszych manifestacji demonicznych na lotnisku w Toronto (Toronto Blessing) podczas której Randy Clark odegrał kluczową rolę i co więcej – do dziś wspomina ten czas jako czas wielkiej łaski i wylania mocy Ducha Świętego. W zaledwie dwa lata później na międzynarodowym (wielo wyznaniowym) spotkaniu charyzmatycznym na którym Randy Clark jest zaproszony jako główny mówca, Neal Lozano poznaje Pabla Bottariego który nad nim się pomodlił „otwierająć go ponownie” na doświadczenie darów duchowych oraz nauczył Nela Lozano metody 10 kroków do uwolnienia.
Cała przygoda Nela Lozano z Pablo Bottarim jest bardziej szczegółowo opisana pod ponizszym linkiem w języku angielskim ale dokładnie pokrywa się z tym co zostało zawarte w polskich wydaniach książek Nela Lozano:
https://books.google.pl/books?id=DBnJnZmwEyQC&pg=PA214&lpg=PA214&dq=carlos+annacondia+neal+lozano&source=bl&ots=YN6ALI7kup&sig=T5Bfz2QxWqBlywOrZkFlEvLFGF0&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwiZ2KXmm9HbAhWKhKYKHdHqBDQQ6AEIMTAB#v=onepage&q=carlos%20annacondia%20pablo%20bottari&f=false
Jak już wspomniane zostało w cytacie z książki Nela Lozano, Pablo Bottari jest uczniem  Carlosa Anacondii. Jak wygląda posługa osławionego Carlosa Annacondii – pioniera metody 10 kroków oraz jego zespołu wyszkolonych liderów możemy zobaczyć na fragmentach filmów z YT:

Spoczynki w Duchu , uzupełnianie ubytków w uzębieniu , zamiana zwykłych plomb na srebrne i złote , uzdrowienia oraz wyrzucanie demonów w imieniu Jezusa Chrystusa …
Sam Randy Clark promuje posługę uwalniania Pabla Bottariego o czym pisał m.in. w swojej książce „Ministry Team Training  – Manual”
 
 „Przez lata, Pablo Botarri nadzorował posługę namiotu uwalniania podczas “krusu” Carlosa Annacondii w Argentynie. Nadzorował uwalnianie wielu tysięcy, a sam osobiście uczestniczył w uwalnianiu wieluset ludzi, głównie wiernych. Czuł, że posługa uwalniania, którą widział z początku była bardzo hałaśliwa, trudna , długa i często upokarzająca dla osoby uwalnianej, dlatego sporządził on dziesięciostopniowy model uwalniania, który jest “cichy” i skuteczny. Model omawiany w tej instrukcji jest na nim oparty. „
http://kf.rcchk.org/uploads/9/4/2/1/9421878/ministry_training_manual_pdf_english_1.pdf
Metoda 10 kroków do uwolnienia – Bottariego na stałe weszła do stworzonej przez Randego Clarka broszurki „Modlitwy o uwolnienie”, w której są opisane wszelkie wskazówki skutecznego uwalniania:
„Na jednej ze stron niniejszej karty umieszczony jest pięciostopniowy schemat modlitwy który nauczy Cię jak skutecznie modlić się za chorych. Poprowadzi Cię krok po kroku do posługi uzdrawiania dla cierpiących. Na odwrocie jest model posługi uwalniania w 10 krokach używany przez Pablo Battari’ego, który służył jak Główny Koordynator Posługi Uwalniania dla Carlosa Annacondii
https://globalawakeningstore.com/product/prayer-and-deliverance-card-english/
W 2003r Neal Lozano wydaje książkę „Unbound – Praktyczny przewodnik do uwolnienia” o której wspominałem przy okazji recenzji przez Randego Clarka, w której po raz pierwszy przedstawia i systematyzuje metodę 5 kluczy do uwolnienia. Wzorując się na doswiadczeniu i spisanej wiedzy Pabla Bottariego

„Poprzez “Pięć kluczy” uczę zrozumienia posługi uwalniania. Te pięć zasad modlitwy, a więc żal, wybaczenie, wyrzeczenie w imię Jezusa, wzięcie autorytetu w imię Jezusa  oraz przyjęcie błogosławieństwa Ojca, są pieczołowicie wyjaśnione w kolejnych rozdziałach. Każdy z kluczy skierowany jest wprost na naszą niezdolność przyjęcia Odkupienia danego nam przez Chrystusa.”
„Chciałbym podziękować Pablowi Bottariemu za wiarę we mnie oraz bycie narzędziem miłosierdzia i mądrości Pana.”
https://houseofmercy.org.uk/resources/Excerpt_9780800794125.pdf
Metoda 5 kluczy Lozano została natychmiast z wielkim entuzjazmem przyjęta w środowisku katolickich charyzmatyków, jako coś nadzwyczaj innowacyjnego i skutecznego w posłudze uwalniania. I tak bardzo sprytnie tylnymi drzwiami „Metoda 5 kluczy Lozano”, która jest pochodną metody 10 kroków Bottariego, weszła do praktyk katolickiej odnowy charyzmatycznej. Możemy znaleźć całą masę pozytywnych pochlebstw tej metody przez osoby duchowne jak i świeckie. 
Jedną z nich niech będzie pozytywna ocena ks.Sławomira Płusa – przewodniczącego KZK Odnowy w Duchu Świętym:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=33&v=OIo0-japY6U
Oraz ks.Piotra Jaworskiego – opiekuna duchowego „Domu Miłosierdzia”:
https://www.youtube.com/watch?v=XAcTCf48t7M
Jest to wypowiedź do filmu promocyjnego wspólnoty „Dom Miłosierdzia” w którym promowana jest skuteczność tej metody. Możemy tam również usłyszeć  stwierdzenia pokroju grzechu międzypokoleniowego:
https://youtu.be/y7WxEbiAmM8?t=12m49s
Uzdrawianie z chorób na które ustępywałey natychmiast po wypowiedzeniu formuły „W imieniu Jezusa wybaczam…”
https://youtu.be/y7WxEbiAmM8?t=15m39s
Proszę mi wierzyć … nie jest mi wcale przyjemnie przytaczać wypowiedzi osób które dzielą się swoim bardzo intymnym doświadczeniem jakie przeżyły podczas tych modlitw opartych na kluczach Nela Lozano. Prawda jest taka że wzięły one udział  w praktyce modlitewnej, która oparta jest na niekatolickiej praktyce 10 kroków pochodzącej od zielonoświątkowca Pabla Bottariego.
Najbardziej prężnym srodowieskiem w Polsce promującym „Metodę 5 kluczy Lozano” są Jezuici z o.Remigiuszem Recławem oraz o.Romanem Groszewskim. 
Poniżej fragment z modlitwy uwolnienia wg. Lozano:
https://www.facebook.com/Remigiusz.Reclaw/videos/931319243693687/?t=356
Ponizszy opis przedstawia praktyczny przebieg modlitwy metodą 5 kluczy :
http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/modlitwa-uwolnienia/503-jak-przebiega-modlitwa-piciu-kluczy
„Osoba prowadząca modlitwę – jak sama nazwa mówi – odpowiada za przebieg modlitwy, rozeznaje, także kierując się wskazówkami  – rozeznaniem – od wstawiennika. Wstawiennik – w czasie całego spotkania, modli się wstawienniczo osłonowo, prosi o światło i dobre rozeznanie dla osoby prowadzącej modlitwę, o otwartość dla osoby omadlanej i sam też słucha poruszeń.”
 
„Osoby posługujące modlitwą o uwolnienie, podkreślają często, że największy ciężar tej modlitwy nie jest skumulowany na punkcie trzecim – wyrzeczeniu złych duchów, ale na punkcie drugim – przebaczeniu. To tutaj człowiek, często kolejny raz, musi wejść w swoje najgłębsze zranienia, a odsłonięcie tego, co boli, najwięcej kosztuje. Tutaj też można zobaczyć, na ile ufamy Bogu i z Nim współpracujemy w naszym życiu. Tutaj często dokonuje się uwolnienie.”
Mamy tu do czynienia z INTENSYWNYM naciskiem na emocje i rozgrzebywanie zranień co prowadzi do bardzo chwiejnego stanu emocjonalnego osoby poddającej się tej modlitwie.
 
W środowisku charyzmatycznej wspólnoty „Mocni w Duchu” intensywnie promowana jest literatura Nela Lozano. Wymaga się aby każdy uczestnik modlitwy metodą 5 kluczy” zakupił i przeczytał cztery części książki Nela Lozano o uwolnieniu:
http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=39345
http://www.dom.jezuici.pl/przygotowanie.html

https://www.facebook.com/ModlitwaUwolnienia/photos/a.162391337255983.1073741829.162367737258343/538835366278243/?type=3&theater
Na koniec jeszcze kilka fragmentów z książki Nela Lozano o modlitwie uwolnienia:
„Zawsze gromimy złe duchy w imię Jezusa. Mówić w imieniu Jezusa oznacza działać w osobie, charakterze i Duchu Jezusa. Za każdym razem, gdy wypowiadam słowo nakazu, pamiętam, że jestem tylko Jego narzędziem.”
„Modlitwa uwolnienia cz.1 str 121”
„Książka Carlosa Annacondii nosi tytuł  Posłuchaj mnie, szatanie … Są to słowa, jakie wypowiada on podczas modlitwy, kiedy ludzie wychodzą do przodu, aby poddać swoje życie Jezusowi. Po słowach: „Posłuchaj mnie, szatanie” następuje: „w imieniu Jezusa Chrystusa…”.
„Modlitwa uwolnienia cz.2 str 90”
„Czasami wydaje się nam, że prześladuje nas zły duch i musimy go zgromić i nakazać mu odejść. Tym 
czasem w rzeczywistości to sam Bóg nas prześladuje, powinniśmy więc ukorzyć się przed Nim i podjąć pokutę.”
„Modlitwa uwolnienia cz.2 str 30
Ostatni fakt  … jakby mało było przedstawionych powiązań. Neal Lozano pozytywnie ocenia również posługę i książkę Damiana Stayna który również ramię w ramię posługiwał z Randym Clarkiem o czym pisaliśmy tu:
https://www.facebook.com/groups/129185981013338/permalink/146744962590773/
„Damian Stayne od wielu lat pomaga ludziom w poddawaniu się nadprzyrodzonemu działaniu Ducha Świętego. Jego książka pt. “Odnów swoje cuda” to kolejna ku temu okazja. Przywołane w niej historie inspirują, a nauczanie daje wskazówki, które umacniają w nas przekonanie o tym, że Duch Święty uzdolni nas do głoszenia królestwa Bożego z mocą.”
Neal Lozano, założyciel „Heart of the Father Ministries”, autor książki Modlitwa uwolnienia
 
POSUMOWUJĄC.
 
Po raz kolejny widać że osoba pana Randego Clarka, który stoi za zwiedzeniem Toronto Blessing oraz Global Awakening jest dobrze znana i ceniona wśród najbardziej znanych postaci katolickiej odnowy charyzmatycznej. Co najbardziej smuci również osoby z służby decyzyjnej ICCRS (jak np.  pani Mary Healy) oraz znani liderzy katolickiej odnowy jak Neal Lozano czy Damian Steyne – uczyły się bezpośrednio „sztuki uzdrawiania” od niego. Wszystko to systematycznie zostaje wprowadzone w praktyce do Kościoła Katolickiego i uwiarygadniane bardzo osobistymi świadectwami okraszanymi silnymi przeżyciami emocjonalnymi. 
 
Czy naprawdę Kościół Katolicki potrzebuje czerpać i kopiować nauki od heretyckich uzdrawiaczy po to aby zacierać różnice pomiędzy nimi ?
 
Jeżeli drogi czytelniku dotarłeś do tego momentu to mogę zapewnić cię że nie szukasz sensacji lecz prawdy. Przebyliśmy drogę od Mary Healy – Radnego Clarka – Pablo Baottariego do Nela Lozano.
 
Niestety zdaję sobie sprawę że temat jest „nieco obszerny”, ale w trakcie opisywania tych faktów i zapoznawania się z opisywanymi tekstami pojawiały się coraz to inne wątki, które składają się na pełniejszy obraz zainfekowania Kościoła Katolickiego zielonoświątkową herezją. Chociaż z zewnątrz na pierwszy rzut oka wygląda to bardzo atrakcyjnie , wzruszająco i wiarygodnie to analizując źródło tego typu praktyk zaczyna się rysować zupełnie inny obraz. Niestety takie odkrywanie kart jest niezbędne dla oczyszczenia tej właśnie sfery Kościoła, która czerpie pełnymi garściami od tych, którzy zaprzeczają dogmatom i orędownictwu Maryi. Dlatego też należy poznać fakty , nazwiska i nazwy grup które bezpośrednio czy pośrednio , świadomie czy mniej świadomie odwołują się do tych sfer duchowości zielonoświątkowej , które przynoszą spustoczenie i wypaczenie duchowości katolickiej.
 
Ciekawostka
 
Czy to przypadek że logo Global Awakening jest łudząco podobne do logo wspólnoty Głos na Pustyni – Karola Sobczyka ?
 
        Logo – Global Awakening                               Logo – Głos na Pustyni


  Piotr Aksorz

Print Friendly, PDF & Email
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
apologetyka.org
0
Would love your thoughts, please comment.x