Demoralizujące skutki teorii ewolucji (materializm)

Obserwuj wątek
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj wątek

E-mail : *

 W 1859 roku Adam Sedgwick, wybitny angielski paleontolog i geolog, po zapoznaniu się z poglądami Karola Darwina ostrzegł go, że za sprawą jego teorii ewolucji “ludzkość poniesie szkody mogące spowodować zezwierzęcenie rasy ludzkiej i pogrążenie człowieka w tak głębokim stanie zwyrodnienia, w jakim nie znajdował się odkąd jego historię opowiadają pisemne przekazy.” (cytowany przez Rob’t E.D. Clark, “Darwin: Before and After”, 1935) Jednakże, na ostrzeżenia było już za późno: sam Darwin uległ zezwierzęceniu. Kilka lat później napisał:

“W pewnym okresie w przyszłości, nie tak odległym jeśli mierzonym przez stulecia, cywilizowane rasy człowieka niemal na pewno całkowicie wytępią i zastąpią rasy dzikusów na całym świecie.”

Charles Darwin, “The Descent of Man – 2nd ed” (New York: A. L. Burt Co., 1874), str. 178

Według Darwina, skoro gatunki ciągle ewoluują to także wśród ludzi powstają nowe i coraz to doskonalsze oraz lepiej przystosowane gatunki, zaś silniejsi mają prawo żerować na słabszych. Przyroda nie zna takich pojęć jak przebaczenie, miłość do nieprzyjaciół, moralne zasady czy życie dla Boga. W naturze panuje brutalne prawo: kochaj tych, którzy kochają ciebie i nienawidź tych, którzy nienawidzą ciebie; zabijaj aby żyć; postępuj w taki sposób jaki sam uważasz za stosowny; sam sobie jesteś Bogiem. Zwierzęta wykazują się heroizmem, odwagą, poświęceniem dla dobra własnej grupy, troską o własne potomstwo i współczuciem do cierpiących osobników spośród własnego stada. Jednakże dla obcych są obce, dla wrogów są okrutne a dla ofiar – bezlitosne. Przekonania wypływające z teorii o pozytywnej bezwzględności i słusznym okrucieństwie świata przyrody oraz o zwierzęcej naturze człowieka leżały u podstaw wszystkich zbrodniczych ustrojów politycznych XX-go wieku oraz obu wojen światowych.

Kurt Riezler (osobisty pomocnik kanclerza Niemiec Theobalda von Bethmann-Hollwega z okresu I Wojny Światowej):

“Wieczna i absolutna wrogość jest zasadniczo wrodzoną cechą relacji pomiędzy narodami; i ta wrogość, którą obserwujemy wszędzie… nie jest wynikiem wypaczenia ludzkiej natury, lecz jest istotą świata i źródłem samego życia.”

cytowany przez James Joll, “Europe Since 1870: An International History” (Middlesex: Penguin Books, 1990) str. 164

Friedrich von Bernardi (emerytowany generał pruski):

“Gdyby nie było wojny okazałoby się prawdopodobnie, że podrzędne i zwyrodniałe rasy pokonałyby zdrowe i młodzieńcze rasy poprzez swoje bogactwa i liczebność. Twórcza rola wojny polega na tym, że powoduje selekcję, i w ten sposób wojna staje się biologiczną koniecznością… jest [ona] tak niezbędna jak walka żywiołów natury… daje [ona] biologicznie właściwą decyzję, jako że jej decyzje spoczywają na samej naturze rzeczy.”

cytowany przez M.F. Ashley-Montagu, “Man in Process” (New York: World. Pub. Co., 1961) str. 76-77

Franz Baron Conrad von Hoetzendorff (szef sztabu Austro-Węgier w czasie I Wojny Światowej):

“Filantropiczne religie, moralne nauczania i filozoficzne doktryny z pewnością mogą czasami służyć osłabieniu walki ludzkości o przetrwanie w jej najbardziej prymitywnej postaci, lecz nigdy nie uda się im usunąć jej jako motywu, który napędza świat… To w zgodności z tą wielką zasadą katastrofa [pierwszej] wojny światowej nadeszła w wyniku tych sił napędowych w życiach państw i narodów, tak jak burza z piorunami, która z natury musi się wyładować.”

cytowany przez James Joll, “Europe Since 1870: An International History” (Middlesex: Penguin Books, 1990) str. 164

Adolf Hitler (uważany za największego zbrodniarza w historii):

“Silniejszy musi dominować a nie mieszać się ze słabszym, poświęcając przy tym swoją własną wielkość. Tylko urodzonemu słabeuszowi może się to wydać okrutnym, ale jest on przecież tylko słabym i ograniczonym człowiekiem; gdyż jeśliby to prawo nie przeważyło, to jakikolwiek wyobrażalny wyższy rozwój [Hoherentwicklung] organicznych istot żywych byłby nie do pomyślenia. […] Ci, którzy chcą żyć, niech walczą, a ci, którzy nie chcą walczyć w tym świecie wiecznej walki nie zasługują na to, aby żyć.”

Adolf Hitler, “Mein Kampf” (Boston: Houghton Mifflin Co., 1943), str. 285, 289

“Wyższa rasa podporządkowuje sobie niższą rasę… prawo, które widzimy w naturze, i które możemy uważać za jedyne wyobrażalne prawo.”

ze zjazdu partii w Norymberdze, 1933 rok

“Wyzwoliłem Niemcy od głupich i poniżających mitów sumienia i moralności… Wyszkolimy młodych ludzi, przed którymi świat będzie drżał. Chcę młodych ludzi zdolnych do przemocy – władczych, nieustępliwych i okrutnych.”

cytowany przez Ravi Zacharias, “Can Man Live Without God?”, 1994, str. 23

Rudolf Hess (zastępca przywódcy partii NSDAP – Adolfa Hitlera):

“Narodowy Socjalizm to nic innego jak biologia stosowana.”

z wielkiego wiecu w 1934 roku

Józef Stalin (największy sowiecki dyktator i zbrodniarz, odpowiedzialny za śmierć ok. 60 milionów rodaków):

“W bardzo młodym wieku, będąc nadal uczniem w szkole kościelnej, w Towarzyszu Stalinie rozwinęło się krytyczne myślenie i rewolucyjne sentymenty. Zaczął czytać Darwina i stał się ateistą. G. Glurdżidze, przyjaciel Stalina z lat chłopięcych, opowiada: “Zacząłem mówić o Bogu, Józef mnie wysłuchał, i po chwili ciszy powiedział: ‘Wiesz, nabierają nas, nie ma żadnego Boga…’ Byłem zdumiony tymi słowami, nigdy przedtem nie słyszałem nic podobnego. ‘Jak możesz mówić takie rzeczy, Soso?’ wykrzyknąłem. ‘Pożyczę ci książkę do poczytania; ona ci pokaże, że świat i wszystkie żywe rzeczy są całkiem inne od tego co sobie wyobrażasz, i całe to gadanie o Bogu jest najzwyklejszą bzdurą,’ powiedział Józef. ‘Co to za książka?’ zapytałem. ‘Darwin. Musisz to przeczytać,’ przekonywał mnie Józef.”

biografia, E. Yaroslavsky, “Landmarks in the Life of Stalin” (Moscow: Foreign Languages Publishing house, 1940), str. 8-12

Mao Tse-tung (największy zbrodniarz ludzkości – ok. 80.000.000 ludzi na sumieniu):

“Chiński socjalizm jest założony na Darwinie i teorii ewolucji.”

cytowany przez Mehnert, “Kampf um Mao’s Erbe”, Deutsche Verlags-Anstalt, 1977

Henry Fairfield Osborn (znany ewolucjonista, jeden z najwybitniejszych amerykańskich zoologów i paleontologów):

“Etyczna zasada zawarta w ewolucji jest taka, że tylko najlepszy ma prawo do przeżycia…”

Henry Fairfield Osborn, “Evolution and Religion in Education” (London: Charles Scibner’s Sons, 1926), str. 48

Aleksandr Isajewicz Sołżenicyn (wybitny pisarz rosyjski, Nagroda Nobla w 1970):

“Ponad pół wieku temu, gdy byłem jeszcze dzieckiem, przypominam sobie jak słyszałem wielu starszych ludzi dających następujące wytłumaczenie wielkich nieszczęść, które spadły na Rosję: ‘Ludzie zapomnieli Boga; dlatego wszystko to się stało.’
Od tamtego czasu spędziłem blisko 50 lat pracując nad historią naszej rewolucji; w trakcie tego czasu przeczytałem setki książek, zgromadziłem setki osobistych świadectw i już wniosłem swój własny wkład ośmiu tomów w dzieło usuwania gruzów pozostawionych przez ten wstrząs. Lecz gdyby poproszono mnie dzisiaj o możliwie zwięzłe sformułowanie głównej przyczyny tej rujnującej rewolucji, która pochłonęła jakieś 60 milionów naszych rodaków, nie byłbym w stanie przedstawić tego bardziej precyzyjnie jak tylko powtarzając: ‘Ludzie zapomnieli Boga; dlatego wszystko to się stało.”

Aleksandr I. Solzhenitsyn, “The Gulag Archipelago” (New York: Harper & Row, 1973), str. 7

Victor Frankl (był więźniem Oświęcimia):

“Zapoznałem się z ostatnim stopniem zepsucia w moim drugim obozie koncentracyjnym, Oświęcimiu. Komory gazowe Oświęcimia były ostateczną konsekwencją teorii, według której człowiek jest niczym więcej jak tylko wytworem dziedziczności i otoczenia… Jestem całkowicie przekonany o tym, iż komory gazowe Oświęcimia, Treblinki i Majdanka zostały ostatecznie przygotowane nie w jakimś tym czy innym ministerstwie w Berlinie, ale raczej na biurkach i w salach wykładowych nihilistycznych naukowców i filozofów.”

Victor Frankl, “The Doctor and the Soul: Introduction to Logotherapy”, 1982, str. xxi

Najpierw wmawiamy ludziom, że są wyższymi zwierzętami i powinni bezlitośnie walczyć o możliwość zaspokojenia własnych instynktów zaś potem, gdy zbieramy plon naszych zboczonych teorii mówimy, że Boga nie ma, bo gdyby istniał nie dopuściłby do takiego zezwierzęcenia i okrucieństwa ludzkości. Ale dlaczego Bóg ma sprzątać nasze śmieci?

Przeczytaj jeszcze:   Czy teoria ewolucji jest "udowodnionym faktem"?

http://potop-exodus.w.interiowo.pl/ewolucja/demoralizacja.html

Print Friendly, PDF & Email
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
3 lat temu

Witam, świetna strona i świetne teksty. Niestety takich rzeczy w mediach nie powiedzą, w tak zwanych ‘wolnych mediach’. Pozdrawiam

apologetyka.org
1
0
Would love your thoughts, please comment.x