WOW Life Church – Duchowe zwiedzenie z Sri Lanki

Obserwuj wątek
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj wątek

E-mail : *


Z zamiarem napisania tego tekstu zanosiłem się od ostatnich dwóch lat. Przez ten czas
obserwowałem to co dzieje się wokół tego zagadnienia jak również poczynania osób blisko związanych ze środowiskiem WOW Life Church. Temat nie jest prosty gdyż większość dostępnych materiałów jest w języku angielskim, co dla mnie jest sporym utrudnieniem. Temat również jest wielowątkowy. Docierając do samego źródła zagadnienia, czy raczej zagrożenia duchowego, co jakiś czas odkrywałem kolejne odnogi tej herezji i było to dla mnie bardzo męczące. Nie wszystko mogę opublikować gdyż niektóre informację pochodzą z poufnych prywatnych źródeł, których upublicznić nie mogę. Niemniej jednak z całą stanowczością chciałbym podkreślić że sprawa „kościoła” WOW Life Church dotyczy również Polski za sprawą  prężnie działającej grupy religijnej, jak również częścią katolickich grup charyzmatycznych. 
Na wstępie ostrzegam wszelkich „maruderów”, że materiał jest obszerny dlatego podzieliłem go na kila części. Pierwszy tekst będzie szczegółowym opisem osoby Kirbiego Lanerolle i powstania Life WOW Church na Sri Lance. Pozostałe teksty pokażą, że opisana poniżej duchowość rozprzestrzenia się w Polsce mając również (świadomych lub nie) zwolenników w katolickich grupach charyzmatycznych. Cała seria tekstów jest uświadomieniem i ostrzeżeniem o tej niebezpiecznej duchowości.
WOW Life Church to „zbór” (choć w chwili obecnej można powiedzieć że jest to kilkaset „kościołów”) pochodzący ze Sri Lanki (Indie), której przywódcą i założycielem jest „pastor-biskup” Kirby de Lanerolle wraz z żoną Fioną. Zbór ten ma oddziały na całym świecie, w tym również i w swoich sympatyków w Polsce, gdzie z roku na rok coraz prężniej działa w bardzo atrakcyjnej formie. 
Kilka słów na temat „pastora-biskupa”  Kirbiego de Lanelore. Rodzice Kirbiego byli przedsiębiorcami oraz liderami i założycielami wielu charyzmatycznych wspólnot. Dziadek natomiast był metodystycznym pastorem. Miał on ogromny wpływ na młodego Kirbiego, gdyż już od siódmego roku życia zachęcał go do modlitwy o uzdrowienie z nałożeniem rąk.

W wieku 22 lat założył firmę „Ambassador Tea”, która przyniosła ogromne zyski. Mając 28-lat został najmłodszym doradcą wykonawczym ministra gabinetu w zarządzie Narodowej Agencji Rozwoju Akwakultury (NAQDA) oraz był krajowym koordynatorem projektu ds.Rozwoju akwakultury w Organizacji ds.Żywności i Rolnictwa. W 2011r wraz z żoną Fioną założył organizację „Warehouse Project”, która działała społecznie poprzez muzykę, sztukę, przedsiębiorczość i finanse bez względu na przynależność religijną. Za swą aktywną działalność otrzymał wiele odznaczeń. Był także członkiem Krajowej Rady ds.Osób Niepełnosprawnych mianowanej przez prezydenta Sri Lanki. Wyróżnił się również w dziedzinie sportu gdyż jest złotym medalistą w Mistrzostwach Krajowych  „Rifle Shooting” w 1995 roku, zdobywając medale w boksie, w tym złoto na poziomie prowincji oraz brąz na Narodowym Festiwalu Sportowym w 2005 roku.
W 2012 r. doznał dokonał pozornie niemożliwego wyczynu. Ukończył półmaraton żyjąc uprzednio bez jedzenia przez około 3 miesiące. Karmił się jedynie „komunią” oraz Słowem Bożym. Ten wyczyn został przedstawiony w lokalnych mediach. 
W poniższym filmie opowiada o tym 1000m przed ukończeniem maratonu:

O jaką  nadprzyrodzoną „komunię chodzi”? Z pewnością nie o najprawdziwszą, tą która dokonuje się podczas każdej Mszy Świętej. Jednak o tym napiszę później.
W 2015r został mianowany przez diecezję INA (Indyjska Narodowa Diecezja Apostolska) jako główny nadzorca kapituły Sri Lanki, diecezji apostolskiej, gdzie został nominowany do biura biskupiego. Diecezja INA jest największą i jedyną rządową diecezją dla niezależnych „kościołów” spajając  ponad 11 000 „kościołów” w Indiach. Kirby Lanerolle obecnie pełni funkcję koordynatora w Ministerstwie Chrześcijańskich Spraw Religijnych w wolnych i niezależnych „kościołach” na Sri Lance.

Fot. https://is.gd/2SGOnS
http://www.adc.lk/
http://www.wowlife.in/kirby-de-lanerolle/
Pastor Kirby utrzymuje, że jest bretarianem. Na co dzień nie spożywa regularnie jedzenia, Skromne posiłki jada jedynie około raz w tygodniu. W swoim nauczaniu zachęca wszystkich do podjęcia takiego stylu życia. O tym również kilka zdań napiszę później.
Jak rozpoczął się fenomen WOW
„Kościół” WOW Life Church WOW należy do diecezji apostolskiej Cejlonu (ADC), która to jest jednym z największych wyznań charyzmatycznych w kraju. Od 2007 roku Kirby i Fiona de Lanerolle zaczęli dzielić się swoimi charyzmatycznymi doświadczeniami spotkania z prawdziwym Jezusem. Szybko zyskali liczne grono zwolenników. Wkrótce potem w ich społeczności w mieście Colombo rozpoczęło się „przebudzenie” wiary. Rozpoczęła się aktywna ewangelizacja zarówno na ulicach, nocnych klubach jak i spotkaniach prywatnych. Wielu ludzi porzuciło swoje nałogi, zmieniło styl życia i zaczęło pragnąć Boga. Wtedy to właśnie zapadła decyzja o utworzeniu „kościoła” WOW Life Church.
Przez kilka pierwszych lat Kirby prowadził WOW jako zamkniętą grupę służącą przyjaciołom i rodzinie. Spotykali się w do mu rodziców w niewielkim gronie około 40 osób.  W niedługim czasie liczba osób zgromadzonych wokół małżeństwa Kirbich wzrosła tak gwałtownie i tak licznie, że postanowiono przejść do otwartej publicznej działalności. Nazwa WOW oznacza „Works of Wonder” co w j.polskim można tłumaczyć mniej więcej jako „Działanie przepełnione cudami”.
http://www.wowlife.in/about-us/

Tym co  w głównej mierze przyciąga i poszerza grono wyznawców „kościoła” WOW, są ponadnaturalne cuda jakie rzekomo dokonują się podczas spotkań. Jakie to cuda? Są nimi przede wszystkim:
Natychmiastowe uzdrowienia, pojawiający się złoty pył, złote lub srebrne zęby czy też inaczej mówiąc – zwykłe plomby zamieniają się w srebrne lub złote, pojawiające się na rękach uczestników szlachetne kamienie (podobno diamenty), pojawiające się pieniądze na koncie lub w portfelu, spadające z nieba anielskie pióra, chmury chwały oraz wskrzeszenia. 
Warto również wspomnieć o ponadnaturalnym gubieniu wagi co tłumaczone jest interwencją z nieba. Tu pozwolę sobie na małą uszczypliwość. Biorąc pod uwagę bardzo aktywną działalność na rzecz propagowania bretarianizmu, nie powinno to dziwić. Te oraz  wiele innych manifestacji przyciągają na spotkania „kościoła” WOW całe tłumy. 
Dzisiaj społeczność WOW liczona jest w tysiącach,  a nawet dziesiątkach tysięcy wyznawców. „Kościół” WOW zachęca do wejścia w ponadnaturalną rzeczywistość Bożej miłości. Ma się to odbywać poprzez zmianę stanu świadomości oraz podświadomości każdego kto chce doświadczyć pełni Bożego objawienia. Jedną z głównych przeszkód jaka stoi na drodze jest zamknięcie się na wyuczoną religię. Należy zerwać z wszelkimi wyuczonymi schematami wiary i myślenia, one powodują zamknięcie się na nowy wymiar bożej rzeczywistości. Można by powiedzieć, że pastor Kirby odkrył prawdziwą tajemnicę i znaczenie Chrystusowego Objawienia, która jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Jednak wszystko to znane jest również ze spotkań wspólnot zielonoświątkowych na całym świecie, więc można by powiedzieć że mamy tu do czynienia z tym samym duchem całkowitego zwiedzenia.
Podczas modlitewnej posługi WOW Life Church składane są liczne świadectwa uzdrowienia z wszelakich chorób. Nie będę ich przytaczał gdyż są one powiedzmy … standardem w charyzmatycznej posłudze zielonoświątkowej. Krótko jednak opiszę szereg innych domniemanych cudów, które również intensywnie rozbudzają w tłumach wiernych największy entuzjazm. 
Srebrne i złote zęby – „Anielska stomatologia”Poniżej film ze spotkania podczas którego na masową skalę miały dokonać się cuda związane z uzębieniem. Pastor Kirby stwierdza, że ma wizję pokazującą mu anioła w pomieszczeniu w którym odbywa się spotkanie. Wzywa on zebranych aby z wiarą modlili się nad osobami, które mają problemy z zębami. W efekcie u wielu osób pojawiają się w szczęce srebrne oraz złote plomby, które na skutek modlitwy zmieniły się ze zwykłych – amalgamatowych. Jednej z uczestniczek w miejsce po wyrwanym zębie pojawił się nowy ząb:
https://vimeo.com/347369559
Kolejne dowody stomatologicznych cudów publikowane przez pastora Kirbyego:
https://twitter.com/kirbystclaire/status/640576554192343044
https://twitter.com/kirbystclaire/status/646172071723171840
https://twitter.com/kirbystclaire/status/1042628123408326656
Poniżej kilka filmów z takimi „cudami”:

https://www.facebook.com/RedemptionHouse/videos/316105285717740/?t=8616
https://www.facebook.com/watch/?v=540539256395613
https://twitter.com/kirbystclaire/status/987454217173524480

Diamenty, złoty pył  na spotkaniuInnym fenomenem są pojawiające się drogocenne kamienie
lub złoty pył na rękach lub ubraniach wśród zebranych osób.


https://vimeo.com/359880366#t=108s (1min 48s)

https://twitter.com/kirbystclaire/status/642328318172270592
https://twitter.com/kirbystclaire/status/855118204078706688
Samoczynnie ładujące się telefony komórkowe Tak to nie żart! Jednym z „cudów” prezentowanych przez pastora Kirbiego jest ładowanie smartfonów. I nie chodzi tu prezentację najnowszej technologii ładowania indukcyjnego, lecz o „cud bożej elektryczności”, która potrafi naładować smartfony osób obecnych na spotkaniu.

https://vimeo.com/358821820
Rozmnażanie pieniędzy Cóż innego tak nie pobudza ludzkiej wyobraźni jak rozmnazanie pieniędzy, których nigdy nie jest za wiele? Na załączonym wideo, osoby uczestniczące na spotkaniu dają świadectwo o cudzie ich rozmnożenia. Kwoty są wymieniane przez pastora Kirbyego w lokalnej walucie (Rupii):
https://twitter.com/kirbystclaire/status/1031570744076054528
Pieniądze za sprawą cudów dziejących się na spotkaniach WOW pojawiają się na kontach bankowych lub bezpośrednio w portfelach uczestników spotkania:
https://youtu.be/vMUHoMFgKWc?t=341
https://vimeo.com/358822131
Spoczynki

Aniołowie na spotkaniach Bardzo często podczas modlitwy pastor Kirby oznajmia, ze widzi iż nad zgromadzeniem krążą Anioły. Tłumaczy że Aniołowie są niezbędni aby manifestacje mocy mogły się dokonać:
https://vimeo.com/359009083
Niekiedy podczas manifestacji mocy, uczestnicy spotkań znajdują kawałki piór, które interpretują jako znak z Nieba:
Odpoczynek w chwale – W poniższym filmie widać uczestnicy warsztatów z Kirbym „odpoczywające w chwale” w pokoju, wydając z siebie ryki i przerażające śmiechy jak również tracące kontrolę nad ciałem jako efekt modlitwy pastora Kirbyego i jego grupy modlitewnej:
Namaszczanie olejkiemPodczas posługi pastor Kirby posługuje się niekiedy „świętym olejkiem” który wzmacnia działanie cudów. W poniższym przypadku sprawia iż głucha na jedno ucho kobieta odzyskuje słuch. W jednej chwili pęknięty w dzieciństwie bębenek uszny został uzdrowiony:
https://vimeo.com/359880366#t=123s  (2min 3s)
Przekazywanie mocy … żarówkom – To jeden ze sposobów tłumaczenia uczestnikom spotkań w jaki sposób można przekazać moc przedmiotom fizycznym tak aby były im poddane oraz po to aby przeprogramować wyuczony sposób dotychczasowego myślenia. Na początku pastor Kirby pokazuje, że żarówka wrzucona do kartonu w którym położona jest ceramiczna kafelka nie jest w stanie jej potłuc. Jednak gdy otworzymy swój umysł na „bożą częstotliwość” i zanim upuścimy żarówkę, musimy uwierzyć w to, że pożądany efekt się wydarzy, że dokładnie to czego pragniemy się stanie. Należy wtedy powiedzieć do żarówki „Przekazuję ci swoją moc”:
Słowo prorocze Pastor Kirby, chcąc zaprezentować siłę swojej zdolności proroczej, odgaduje i wymienia imiona bliskich osób uczestników spotkania. Otrzymując „z Nieba” pewne wizje oraz pojedyncze słowa, jest w stanie opisać różne zdarzenia z życia zgromadzonych osób jak również przepowiada przyszłość dając pewne wskazówki. Zazwyczaj otrzymuje jedynie strzępki informacji, jakieś słowo, imię lub nazwę miesiąca urodzenia, a następnie dopytuje o resztę zgłaszające się osoby. Jednakże twierdzi że pomaga mu w tym pewna świetlista linia, która prowadzi go według otrzymanego proroctwa do prawidłowej osoby:
https://twitter.com/kirbystclaire/status/913682928823095297
https://is.gd/HQZPLE
https://twitter.com/kirbystclaire/status/943054026219782144
https://twitter.com/kirbystclaire/status/862757544099532802
https://twitter.com/kirbystclaire/status/862765981541728259
https://www.facebook.com/watch/?v=1022787667846222
Gubienie wagi – Ponadnaturalne gubienie wagi (Supernatural weigh loss) nie jest jedynie obecne w WOW Church, występuje ono również w innych zielonoświątkowych środowiskach. Okazuje się jednak, że podczas regularnego uczęszczania na spotkania „kościoła” WOW, ma dokonywać się szybkie gubienie wagi bez podejmowania żadnej rygorystycznej diety czy ostrych ćwiczeń fizycznych:
https://vimeo.com/359880366#t=199s   (3min 19s)
Atrakcyjna oprawa muzyczna – Jak to zwykle bywa, charyzmatycznym spotkaniom modlitewnym towarzyszy hałaśliwa lub nastrojowa muzyka. Na spotkaniach niekiedy organizuje się widowiskowe koncerty:
https://is.gd/1TEaPx
https://is.gd/eFU1sp
https://www.instagram.com/p/BWEPf3qAPaU/?utm_source=ig_web_button_share_sheet
https://www.instagram.com/p/BRD8e1sg7Iw/
https://twitter.com/kirbystclaire/status/946225166631174145
https://www.instagram.com/p/BeXOhvwAp1K/
https://www.instagram.com/p/BSlfMOuAsP5/
https://www.instagram.com/p/BRkgMJvgLnW/
I jeszcze pewna ciekawostka. Zgodnie z twierdzeniami Kirbyego, wszystkie cuda za sprawą wibracji i częstotliwości bożej miłości są zsynchronizowane. Mogą one powodować nawet taki efekt, że modląc się za konkretną osobę, przechodzą również na inne osoby potrzebujące uzdrowienia.. Pod koniec spotkania na którym Kirby był głównym mówcą, uczestnicy zostali zachęceni do tego aby biegać i krzyczeć dookoła sceny i po całym pomieszczeniu po to aby wzbudzić Bożą energię. Dzięki temu odważnemu „aktowi wiary” sami mogą otrzymać uzdrowienie jak i za przyczyną wyzwolonej „bożej energii”, uzdrowienie może spłynąć na inne osoby. 
https://www.facebook.com/RedemptionHouse/videos/316105285717740/?t=8076
Na koniec jeden z cudów, który traktowany jest jak „Świety Gral” wśród charyzmatyków zarówno zielonoświątkowych jak i katolickich. Mowa tu o cudzie wskrzeszenia. Na poniższym wideo z ogromnym entuzjazmem zostało ogłoszone wskrzeszenie człowieka. Młoda kobieta dająca świadectwo na jednym ze spotkań WOW opowiada, iż jej wujek w wielkich bólach zmarł w rodzinnym domu. Jednak gdy z wiarą położyła ręce na jego ciele przywróciła go do życia:
https://vimeo.com/358864379
Jak zatem tłumaczone są „znaki i cuda” tak licznie pojawiające się na spotkaniach? Pastor Kirby tłumaczy to w poniższym wywiadzie przeprowadzonym przez Dimithria Wijesinghe:
„Pyt: W publikacjach online, a nawet wcześniej, trwały ciągłe dyskusje na temat dokonanych przez ciebie cudów. Są klipy natychmiastowej utraty wagi, złotego pyłu, diamentów, a nawet telefonów ładujących się w sposób nadprzyrodzony – poprzez „cuda”. Czym są te cuda i dlaczego są konieczne?
Kirby: Chciałbym wnieść trochę nauki, kiedy to wyjaśniam, ponieważ tak najlepiej rozumieją ludzie. Niektórym może się to wydawać pseudonauką.
Miałem sam z tym problem, gdy powiedziałem: „Człowiek nie będzie żył wyłącznie chlebem, ale każdym słowem, które wychodzi z ust Bożych.” Wyjaśniam to w ten sposób, że każde słowo przenosi wibracje i częstotliwości miłość do Boga, ponieważ dla mnie Bóg jest słowem, tak jak to w Biblii napisano, ale nie jest on wibracją ani częstotliwością – jest większy niż to. Jednak jest fala – częstotliwość miłości. Miłość wydaje się czymś i wpływa na nas, i wierzę, że uzdrowienia i cuda są częścią miłości Boga do nas. Tak bardzo nas kocha, że ​​nie chce, żebyśmy zachorowali lub zmarli.
Cuda się zdarzają, ponieważ wierzę, że tam, gdzie jest wielka miłość, są wielkie cuda, które pokazują miłość Boga, a jeśli mogę zbudować wiarę, to uwierzyć w to, że Bóg mnie kocha.
W Biblii jest taka historia, w której Jezus musi płacić podatki, a on wysyła kogoś i wyciąga monetę z pyska ryby.
Z tego zrozumienia, wierzę, że Bóg może w sposób nadprzyrodzony dać nam pieniądze. On może uczynić nas zaradnymi.
W tamtych czasach dostarczał ryby i chleb, ale z dzisiejszego punktu widzenia mnożenie takich dóbr nie ma sensu.
Osobiście cuda powinny być po to, by budować wiarę, nie powinno się żyć z cudów.
Kiedy ludzie są załamani i przychodzą na WOW – nie lubię słowa grzeszników, ale w zasadzie ludze, którzy są uważani za złych, tak jak ja byłem dawniej. Kiedy tacy ludzie widzą złoty pył w swoich rękach i pytają „jak to się dzieje? ” Mówię wtedy  – wiesz co, być może Bóg tak bardzo cię kocha, a ty jesteś godzien Jego Królestwa – to buduje ich wiarę.
(…) Na przykład ładowanie baterii telefonu odzwierciedla moją relację z Bogiem, ponieważ spędzam czas z Bogiem jak dziecko, bawię się telefonem i pytam Boga, byłoby naprawdę wspaniale, gdyby można to było naładować, i stało się”.
Pojmowanie istoty Komunii
Sporo miejsca w nauczaniu pastora Kirbiyego zajmuje nauczani o Komunii. Można powiedzieć że pastor Kirby na Sri Lance „odkrył Amerykę na nowo”. Jego nauka odnośnie Komunii Świętej mówi o tym, że Ciało i Krew Chrystusa nie są jedynie pamiątką ale są Jego prawdziwym Ciałem i Krwią. Brzmi znajomo? Dla katolika jest to podstawowym dogmatem. Jednak dalsza nauka wyklucza wszelkie podobieństwa. Pastor Kirby idzie dalej nauczając, że Krew Jezusa będąc doskonałą, posiada najczystszą formę „Bożej wibracji i częstotliwości”, która powoduje u tych którzy ją przyjmują to, że stają się jedno z Bogiem, jedno z Jezusem. Ludzkie DNA staje się jak Boskie DNA. Ich ciało przestaje podlegać chorobom a ich umysł i ich świadomość przepełniona jest Duchem Świętym. To powoduje że wznoszą się na wyższy poziom człowieczeństwa, a to co ponad naturalne staje się codziennością. Życie w obfitości, w zdrowiu i radości jest osiągalne tu na ziemi za sprawą „komunii”. Komunia ta zmienia rzeczywistość i aby w tej rzeczywistości się poruszać, należy przeprogramować swój umysł tak aby odbierał „boże częstotliwości i wibracje”.

Fot. YT
Na kanale dokumentalnym „National Geographic”, w programie poświęconym fenomenowi Kirbyego została zaprezentowana „konsekracja” i udzielanie komunii”. Niestety w trakcie tworzenia tekstu ten film został usunięty z YT – przypadek? Dzięki archiwizacji pomocnych osób jest dostępny tu:
https://www.youtube.com/watch?v=KPT7FSL6qG8&feature=youtu.be
Niestety dwa kolejne filmy pokazujące przyjmowanie „komunii” na spotkaniach WOW Church również zostały usunięte.
Bretarianizm
Pastor Kirby od lat stosuje się do zasad życia breatrianizmu. Warto wpierw wytłumaczyć czym jest tajemniczo brzmiący bretarianizm. Bretarianizm bardzo często towarzyszy osobom wchłoniętym w różne formy duchowości New Age. Jest wiele koncepcji tłumaczących ideę bretarianizmu. Jednak w skrócie można ująć to w następujący sposób. Ludzkie ciało funkcjonuje na innej częstotliwości niż umysł, a umysł – na innej niż duch. Aby nauczyć się życia w harmonii umysłu ducha i ciała należy nauczyć się je ze sobą zsynchronizować. Jednym z etapów tejże transformacji jest właśnie bretarianizm. Wewnętrzne nastawienie i zmiana świadomości powoduje wzrost wewnętrznych wibracji, co z kolei pozwala to na zjednoczenie się z wibracjami światła, dzięki czemu można z niego czerpać energię do życia. Energie te nazywane są Chi lub Prana. Jak swoją tajemnicę bretarianizmu postrzegają bretarianie w Polsce można posłuchać w tym filmiku, w dodatku z wątkiem siostry zakonnej w tle:
https://youtu.be/DXQ3UZE4I2g?t=105
Jak sami bretarianie mówią „bretarianizm to stan umysłu, to stan zmiany myślenia i postrzegania rzeczywistości”. W ten sam sposób o bretarianizmie mówi pastor Kirby ! (włącz napisy na YT)
https://www.youtube.com/watch?v=15T6EmSUi0Q
W poglądach pastora Kirbygo możemy również natknąć się na sporą dawkę indyferentyzmu religijnego w postaci twierdzeń iż wszystkie religie są takie same:
https://vimeo.com/359842310
W niedawnym czasie zmienił on jednak nieco sposób mówienia o bretarianizmie. Nie powołuje się on już jedynie na „moc Chi czy Pranę” oraz nie gloryfikuje okultystycznego magika Houdiniego jak w powyższym filmie. Tym, razem powołuje się na najnowsze badania naukowe noblisty Yoshinori Ohsumi (nie wiem czy to nazwisko w ogóle się odmienia) oraz na efekt autofagii.
„Przebiegłem pół maratonu po trzech miesiącach postu – przez dwa miesiące byłem na poście z soku i myślałem, że pójdę krok dalej w ostatnim miesiącu – i wtedy zacząłem wierzyć w autofagię, mechanizm pożerania się komórek, która wygrała Nagrodę Nobla kilka lat temu. Stwierdza, że ​​mamy wystarczającą ilość tłuszczu w naszym ciele, aby przetrwać miesiące, nawet jeśli jesteś szczupły, a procent tłuszczu wynosi około 11-15%. Kiedy zacząłem pościć, zacząłem rozumieć różne rodzaje energii, jakie ma ciało”.
„Autofagia (autofagocytoza), to proces polegający na trawieniu przez komórkę obumarłych lub uszkodzonych elementów jej struktury. Pozwala na odzyskiwanie energii i budulca ze zbędnych fragmentów, a także na obronę przed patogenami wnikającymi do jej wnętrza. Proces ten jest uruchamiany w odpowiedzi na m.in. infekcje bakteryjne lub wirusowe, stres i brak substancji odżywczych.”
https://www.rp.pl/Nagrody-Nobla/161009790-Nobel-za-komorkowy-recykling.html
Jednak w przypadku bretarianizmu Kirbiego nie chodzi tylko o najnowszą naukę. Występuje tutaj wymieszanie duchowości bazującej na „bożych wibracjach i częstotliwościach” w połączeniu z niektórymi naukowymi osiągnięciami w dziedzinie funkcjonowania komórek ludzkich. Dodatkowo jak już wspomniałem to konsekrowana przez niego „komunia” jest najcenniejszym źródłem pokarmu.
Całość wywiadu poniżej:
http://www.themorning.lk/a-chat-with-kirby-de-lanerolle-faith-matters/
Nigdy nie spotkałem żadnego katolickiego nauczania dotyczącego bretarianizmu, synchronizowania częstotliwości oraz wewnętrznych wibracji. Owszem jako katolik słyszałem o świętych, którzy w pewnym etapie swojego życia, będąc bardzo blisko Boga odżywiali się jedynie Komunią Świętą. Czynili tak m.in.:

 • Marta Robin, mistyczka i stygmatyczka
 • Teresa Neumann, mistyczka i stygmatyczka
 • Bł Alexandrma da Costa, mistyczka i stygmatyczka
 • Św.Katarzyna ze Sieny
 • Bł. Katarzyna Emmerich
 • Urszula Benincasa – Służebnica Boża 
 • Św Mikołaj z Flue, pustelnik 
 • Św.Ita
 • Św.Lidwina Schiedam
 • Św.Józef z Kupertynu
 • Św. Kolumba z Reti
Przeczytaj jeszcze:   Randy Clark, Bill Johnson i Leif Hethland - Boża elektryczność w Toronto Blessing

Mówimy tu jednak o osobach należących do wiary katolickiej, które przyjmowały prawdziwe Ciało Pana Jezusa i które były już za życia niebywale mocno zjednoczone z Chrystusem. Jednakże pastor Kirby odkrył własny sekret bretarianizmu, który polega na przyjmowaniu „komunii” którą sam konsekruje. Co więcej nigdy nie wspomina on o świętych KK w kwestii odżywiania się prawdziwą Komunią. 
Mówi się że szatan jest małpą Pana Boga. Według mnie właśnie z takim małpowaniem prawdziwej Eucharystii mamy do czynienia.

Fot. https://is.gd/ROm50v

Synchronizowanie wiedzy i medytacja
Jedną z działalności WOW Church jest kurs o nazwie „5D Program”. W dużej mierze jest to wstęp do bretarianizmu oraz wejścia na wyższy poziom „nowego stworzenia”, w którym świadomie jest się w stanie kreować rzeczywistość. Poniżej podaję tłumaczenie założeń programu „5D Program”:
„Program opiera się na zrozumieniu, że biologia człowieka może być samowystarczalna. Dziedziczna kontrola genetyczna może zostać zmieniona i przeprogramowana zgodnie z otoczeniem i właściwym sposobem myślenia. 
Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha – do tego, czego chce Duch.  Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha – do życia i pokoju
Aby móc aktywować kodowanie na poziomie komórkowym, podświadomość musi zostać przeprogramowana. Można to osiągnąć jedynie poprzez ominięcie lewej półkuli mózgu, która strzeże podświadomość. Medytacje miłości poprzez komunię wprowadza się każdego dnia. Medytacje te pozwalają na stany fal mózgowych alfa i theta i otwierają podświadomość poprzez nowe doświadczenie miłości, które pozwala kodowaniu biologii być bardziej wrażliwym na spektrum wibracyjne oraz być przez niego napędzanym i energetyzowanym.
Proces tych dedykowanych 5 dni i zmiany w przyjmowaniu pokarmu mają na celu zminimalizowanie innych częstotliwości lub wibracji, a tym samym zoptymalizowanie przeprogramowania. Działa to na ciało i duszę odtruwając wszelkie negatywne wibracje. Cukier, mięso, przetworzona żywność to częstotliwości, które utrudniają przeprogramowanie w takim samym stopniu, jak gniew, gorycz, wybaczenie są również częstotliwościami, które utrudniają przeprogramowanie. 
http://www.wowlife.in/5-day-program-what-happens/
Pastor Kirby prowadzi również medytacje m.in. na kanale YT pod jakże wymowną nazwą „Synchronized Knowegle” (Zsynchronizowana Wiedza), w których tłumaczy i zaprasza widzów do praktykowania technik medytacyjnych, opartych na Słowie Bożym, odpowiednim oddechu oraz wizualizacjach mających doprowadzić do pełnego zsynchronizowania się z „bożą częstotliwością”. Zachęcam TYCH KTÓRZY DOTRWALI DO TEGO FRAGMENTU TEKSTU   do obejrzenia krótkiego przetłumaczonego fragmentu z bezpłatnego MP3 medytacji sprzedawanych za jedyne 49.90 USD:

https://vimeo.com/358885407
https://is.gd/1HIuHe
Szokujący jest również fragment nauczania w którym pastor Kirby stwierdza
„Jesteśmy w procesie ewolucji do tego aby być jak sam Bóg” !

https://vimeo.com/358893262
Na dzień dzisiejszy większość z ponadnaturalnych cudów jest niedostępna w materiałach wideo promowanych przez WOW. Dziwnym trafem w ostatnimczasie spora ilość filmów pokazujących cuda pastora Kirbyego została usunięta z YT. Tylko dzięki zarchiwizowaniu tych osób, które już od dawna ostrzegają, część materiałów możemy dzisiaj obejrzeć. Udostępniane przez WOW Church materiały mają formę wykładów, podczas których gdy dochodzi do finałowej modlitwy nad uczestnikami, następuje koniec filmu. Wiele z filmów w ostatnim czasie zostało usuniętych. Przykład poniższego filmu gdy pod koniec wykładu pastor Kirby ostrzega aby uczestnicy się skoncentrowali ponieważ za chwilę nastąpią manifestacje. Ludzie mogą się różnie zachowywać ale najważniejsze jest to aby otworzyć się na działanie „bożej mocy”. 
https://www.youtube.com/watch?v=ug2KUFTi1nU&feature=youtu.be&t=2594

Na koniec zaprezentuję tajemnicze znaki jakie możemy zobaczyć na Instagramie WOW Church. Trudno mi powiedzieć w jakim celu zostały one umieszczone, prawdopodobnie są to loga prowadzonej inicjatywy sportowo-ewangelizacyjnej WOW Games. Być może w zamyśle symbole te mają być używane w formie zabawy … jednak opisy przy nich mówią same za siebie:

https://www.instagram.com/p/BVnMY3DgoLK/

https://www.instagram.com/p/BVnDZ8EAS6t/

https://www.instagram.com/p/BVmkASAApMe/
Pastor Kirby w 2018r był zaproszony na konferencję na której mówcami byli znani liderzy ruchu Toronto Blessing jak Heidi Baker i Todd White.

https://www.facebook.com/wowlifechurch/posts/1134061956718792?__tn__=-R

Uważam, że zaprezentowałem wystarczającą dawkę przykładów wskazujących na to, iż duchowość jaka praktykowana jest w WOW Life Church jest zwodnicza i nie pochodzi od Ducha Świętego.
W żaden sposób nie da się tego pogodzić z nauczaniem katolickim, a próby sympatyzowania czy poddania się modlitwie przez osoby pochodzące z tej duchowości mogą być tragiczne w skutkach. Niestety jak już wspominałem nauczanie pastora Kirbyego jest już obecna w Polsce i dynamicznie się rozszerza. W pewien sposób jest zapraszana do KK poprzez (świadomych lub nie) znanych charyzmatyków o czym będę pisał w dalszych tekstach.
Zapis referatu wygłoszonego na XI Toruńskim Sympozjum poświęconym Religiom i Alternatywnym Ruchom Religijnym pt. „Internet jako medium dla „WOW life Church” – nowego duchowego zagrożenia z Sri Lanki

WOW Life Church i powiązania z katolickim ruchem charyzmatycznym
WOW Life Church – to dzieje się w Polsce

Piotr Aksorz

 

—————————————————-
Redakcja: Kamil Beniuk
Mąż Kasi i tata Oli i Piotra, mgr teologii UKSW, katecheta.
Pasjonat apologetyki (http://www.apologetyka.org). Fanboy duchowości św. Weroniki Giulliani (http://www.weronika.net).
Także Gamer (RPG, FTP, RTS), Cybersecurity (WordPress, Android, Windows),
tekst, muzyka i produkcja pieśni religijnej, Rysunek (ołówek, akwarela), Ikonografia.
Materiały teologiczne:
YouTube “Ja tylko pytam”: http://www.youtube.com/@jatylkopytam
Jeśli ci się podoba, to postaw mi kawę: https://buycoffee.to/beniuk
Dzięki.
“Ja tylko pytam” jest grupą poświęconym wzmacnianiu i usystematyzowaniu myśli katolickiej,
promowaniu i obronie katolickiej Ewangelii, doktryny i teologii.
Analiza ateizmu, charyzmatyzmu, tradycjonalizmu i dobroludzizmu.
Print Friendly, PDF & Email
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
apologetyka.org
0
Would love your thoughts, please comment.x